Partner mě přestal milovat

Partner mě přestal milovat
Partnerská poradna on-line

Peti, partner mě přestal milovat, po rozchodu je na mě zlý, kope kolem sebe, nevidí už nikdy žádnou šanci. Lze se do sebe ještě zamilovat? Já tomu věřím, rozchod jsem vzala jako výzvu být lepší a pak mu dát všechno, co jsem se naučila. Ale to „pak“ vidím jen já. Jak mám posílat lásku, když jsem zlomená, ublížená a tak moc mi chybí? Nestojím o vztah, co byl, ale stojím o něj. Bolí to až fyzicky, jak kdyby mi hořely plíce.

Dita

Petra Jarošová odpovídá:

Dito, věřím, že je vám smutno. Víte, vše, co popisujete, včetně partnerova chování, jsou znaky vaší závislosti. Neboli on vás necítí jako zdroj lásky; proto odchází a brání se kontaktu. Vnímá vás jako tu, co mu bere energii, co jej vysává.

V tomto okamžiku není možné očekávat, že se vrátí a znova zamiluje. Ale přesně ty situace, kdy se cítíte, že nemáte co dát, jsou ideální k tomu, naučit se opak. Protože nyní vidíte krásně své blokády. Úzkosti i pocit, že nejde posílat lásku. Přesně toto je dokonalá příležitost pro zpracování starých traumat: že jdete skrz ně, že je neakceptujete jako něco užitečného. Takže i když vaše mysl říká, že nyní nejde být tou, která posílá lásku, nemá pravdu. Je to jen ego bažící dostávat, které transformujete na tu, která je bezpodmínečně milující a silnou ženou.

Teď je čas na práci na sobě. Posílat lásku každý den, každou minutu, znovu a znovu. Výsledek se dostaví v podobě pocitu, že jste šťastná a zamilovaná, i když tu nikdo nebude. Najednou se budete cítit nádherně jen tak. Potom je šance, že se vrátí. Počítejte s tím, že je to několikaměsíční práce, protože transformujete návyk starý tisíce let.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“