Ohledně bývalého přítele

Ohledně bývalého přítele
Partnerská poradna on-line

Ahoj Petro,
chtěla bych se zeptat ohledně mého bývalého přítele. Nějsme spolu pár týdnů. Byli sme spolu 3,5roku. Mezi problémy podle něj byli má žárlivosť na jeho kamarátky. Setkával se, volal, psal si s jednou bývalou partnerkou dokonce i posílal ne nejvhodnější fotografie. Upozorňovala jsem ho, že si to nepřeji, místy to omezil. Bylo období když i několik měsíců se neozvala a tehdy byl náš vztah úžasný.
Když jsem chtěla, abych někdy dostala dárek, kytku od něj, řekl mi: že jsem nevděčná a že ať nemám očekávání a pak nebudu zklamaná. Bydleli jsme spolu v jedné domácnosti. Doma velmi nepomáhál, protože žena má být hospodyně / takový vzor má u mami, jeho máma dělá skoro všechno, brácha a táta veľmi nepomáhají.
Vše bylo v pohodě až do měsíce zpět. Tehdy jsme se pohádali ohledne rozdělení dárků z výletu.
Když jsme koupili dárky na výletě nemohli jsme je dát např. jeho švagrové, ale jeho bývalé a kamarádkám. Nechtěl o sdílení dárků ani slyšet. Že ho omezuji v jeho svobodných rozhodnutích a on takovou ženu nechce, která ho omezuje a žárlí a je vzteklá se potom.
Když mi řekl, že jsou mu přednější kamarádi jako rodina tak jsme se pohádali a řekl mi, že se mám sbalit a odejít.
Plánovali jsme dítě, proto nechapem takovou změnu chování.
Čo si si mám o jeho chování myslet?
Díky.

Lucie

Petra Jarošová odpovídá:

Lucie, je pravděpodobné, že si vztah s bývalou partnerkou úplně nevyřešil. Neboli vy jste byla náplastí na minulost, ale ji měl zřejmě stále v mysli.

Potom je lepší, když spolu nejste, než abyste stále byla dvojka či náhradnice.

Je to dost obvyklý vzorec, který máte. Právě proto se vám takové věci dějí a přitáhla jste si muže, který se chová způsobem vzorci odpovídajícím.

Nemá význam se na něj zlobit, i když se nechoval hezky. Byl jen zrcadlem toho, co si máte opravit v sobě. Díky tomu, že si vyléčíte minulost a tento vzorec, budete mít šanci potkat muže, se kterým již něco podobného nebudete muset řešit.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“