Nové vzorce

Nové vzorce
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,

Děkuji za vaši poradnu. Po dvou letech práce dle vašich rad jsem potkala muže, do kterého jsem se zamilovala a on do mě. Dlouho jsem něco takového nezažila. Začínají se mi však objevovat nové vzorce a ráda bych vás tak požádala o radu ohledně tří věcí. Tento muž není žádný ideál krásy a je o asi 10 let starší než já, což já neřeším, ale často se v duchu přistihnu, že hodnotím jeho vzhled a přemýšlím, co na to okolí (včetně mých rodičů, a to je mi 39 let). Další věc se týká sexu. Prožíváme spolu krásné intimní chvíle, ale k pohlavnímu styku nedošlo. Mám pocit, že jsme z toho oba dva trošku nervozní, a to i přestože já (a myslím, že ani on) jsme s tím nikdy neměli problém. Naopak všechny mé vztahy i nevztahy začínaly právě tímto. Přemýšlím nad tím, jestli ho přitahuji a vím, že to bude znít směšně, ale už mě i napadlo, jestli není spíš na muže. Čím déle se to protahuje, tím víc jsem z toho nesvá a tuším, že tímto tomu rozhodně nepomáhám. Poslední věc se týká starého vzorce, který se mi již objevuje méně, ale přesto občas ještě ano – a to, že nechápu, proč by mě vlastně někdo měl milovat. Snažím se tyto myšlenky pouštět, nechtěla bych to celé pokazit.

Předem děkuji za radu.

Petra

Petra Jarošová odpovídá:

Petro, je pravděpodobné, že on má stejné vzorce jako vy. Neboli je k vám sice silně přitahován, ale možná řeší něco ve vašem vzhledu, nebo má jinou pochybnost, zda jste tou pravou. Jako vy.

Je docela možné, že má i stejný pocit nejistoty, zda vás vůbec přitahuje; jako vy.

A do třetice: pochybnost, zda si zasloužím lásku, je jedním ze základním vzorců, takže jej nejspíš má také.

Dokud je s vámi, nic se neděje. Pracujte na vzorcích a pozorujte, co se bude dít. Je pravděpodobné, že jakmile některý rozpustíte, změní se okamžitě jeho chování k vám, které vzorci odpovídá.

Krásně si to užívejte, hodně se můžete spolu naučit. A zbytek se uvidí.

 

Milá Petro,

 

Děkuji za vaši odpověď k tématu nové vzorce.

 

Vystihla jste to naprosto přesně, protože hned při seznámení a nezávazném večírkování mi řekl, že vůbec nejsem jeho typ (on můj taky ne), nicméně mě neustále kontaktoval, parkrát jsem s ním někde byla jen jako s kamarádem a pak nás oba zčistajasna probodl amorův šíp.  S jeho nejistotou máte také pravdu, občas se mě zeptá, zda je mi s ním dobře atd, což já sice neříkám, ale vzhledem k tomu, kolik času s ním trávím se mi zdálo, že to je jasné.  Jen bych si ráda ověřila – pokaždé, když mi tyto myšlenky vyvstanou, mám je prostě nechat volně odcházet? Nebo je ještě něco jiného, co bych měla dělat? Přiznám se, že v tomto období jsem v práci na sobě trošku polevila, ale vím, že určitě budu ještě muset máknout.

 

Moc za vše děkuji.

 

Petra

Ano to stačí. A dělejte přání, ať se tak stane, pro dobro všech. A otevřete se důvěře, že vše již začalo a určitě se vám to podaří.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“