Nová kolegyně

Nová kolegyně
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,nastoupila k nám do firmy nová atraktivní kolegyně,kterou jsem velmi dobře zaučila.Měla jsem pak velkou radost z toho,že se jí daří.Jenomže po čase mě tato kolegyně různými intrikami vyšoupla z mého vedoucího místa a aby toho nebylo málo,sbalila na firemním večírku mého manžela.Manžel k ní odešel,nyní chtějí do péče i mé malé děti,manžel bude prý velmi bojovat.Ptala jsem se dotyčné dámy proč jedná v životě tak jak jedná a proč mě o vše připravila.Odpověděla,že v životě vítězí ten silnější a že mi děkuje,že jsem ji tak pěkně zaučila.Nemohu zde již pracovat,takže přijdu i o práci.Nevím jak mám v životě pokračovat,cítím se moc špatně vše je náhle pryč.Bojím se o děti.Nechápu proč se mi to stalo.Jsem na dně,nevím jestli se ještě zvednu.Chce se mi všechno vzdát. Bára

Bára

Petra Jarošová odpovídá:

Báro, vzorce zrady jsou dost obvyklé. Neboli vše se vám děje právě proto, že takový v sobě máte.

Samozřejmě, že není hezké, jak se vaše kolegyně a bývalý partner chová. Ale o to tady nejde. Vždy platí příčina a následek. Cokoli se nám děje a ruší nás, máme stále tendenci za určitých okolností udělat samy. A současně, máme v sobě i tendence stát na opačné straně, neboli být obětí téhož.

Jak z toho ven?

Nejprve si uvědomit, že cítit se jako oběť bude vše jen posilovat. Prvotně nejde o změnu situace, i když i to by se mohlo stát, jakmile si vzorec vyléčíte. Hlavní je změnit svou mysl, protože kdybyste v sobě neměla tyto tendence, nic takového by nenastalo. Neexistují náhody ani smůly.

Požádejte o odpuštění všechny, kdo vám kdy věřili s které jste z jejich pohledu zklamala. Nevěřte, že tací nejsou, jen se ptejte sama sebe tak dlouho, dokud si je neuvědomíte. Máte v sobě nějaké skryté pocity viny, které potom nechtěně přitahují potrestání.

A poděkujte manželovi i kolegyni, že vám umožňují vzorec uvidět, i když to nedělají vědomě, a vyléčit. Oni jsou jen zrcadlem. Nemá cenu se zlobit na zrcadlo, ale zařídit se podle toho, co nám ukazuje. A zpracovat si pocity křivdy a zrady, pravděpodobně je najdete dále ve své rodové linii.

A potom už jen sledovat, co se bude dít, když projdete touto proměnou.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“