S ním sebedůvěra mizí

S ním sebedůvěra mizí
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, mám nového partnera, se kterým i přesto, že si nastavujeme zrcadlo a někdy je to velmi náročné i v mnoha jiných věcech, jsem s ním šťastná. I když okolí nechápe, je mi to jedno. Cítím, že spolu teď máme jít společnou cestou a učit se. Přesto v sobě musím zpracovat nejistotu a nevím jak. Vždy jsem byla ve vztahu ta nad věcí a muži ti, co “milovali víc”. Teď cítím, že je to naopak a občas stačí, že mě nepolíbí, neobejme když to čekám nebo začne řešit problémy a ve mě najednou ta nejistota vyvstane a začnu pochybovat o tom, že mě má opravdu rád atd. Vím, že to není dobře, ale jak na tom můžu zapracovat? Jinak v sobě sebedůvěru mám, ale s ním nějak mizí a objevují se pochyby. A nechci kvůli tomu náš vztah pokazit. Předem děkuji

Alena

Petra Jarošová odpovídá:

Aleno, stačí, když se místo ženy, která se identifikuje s obavami a nejistotou, stanete tou, která to všechno pozoruje. Dívejte se na myšlenky, se kterými jsou tyto emoce spojeny a radujte se, že jsou právě v tom okamžiku na odchodu z vašeho systému.

Vy jste ta, která rozhoduje. Rozhodněte tedy, že je skvělé, že díky dotyčné situaci můžete své návyky uvidět, prozkoumat, vyhlásit za neužitečné a láskyplně propustit, ať si jdou, kam chtějí. Není třeba je nějak odmítat, bát se jich nebo se zlobit, že je máte. Je dobrý relaxovaný přístup. Vidíte je, ale nenecháte se jimi zaskočit ani ovlivnit. A místo nich můžete učinit přání, ať se skrze váš prožitek očistí nejistota všech žen, které prožívají něco podobného. Tím se ve vás objeví spousta radosti, že jsou vaše zkušenosti užitečné i někomu jinému. Mysl bude postupně silnější a v určitém okamžiku ony myšlenky už ani nebudete brát vážně.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“