Nemám problém se seznamovat

Nemám problém se seznamovat
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Potkávám hodně nových lidí, nemám problém se seznamovat. Ale co se týká mužů, začíná se mi poslední rok ( tzn. od mého rozchodu s mužem – kamarádem ) opakovat jedna věc. Potkám muže kterého zaujmu i přitahuji. Většinou jde o „známé mých známých“ a tak se dozvídám, že o mně mluví ti muži moc hezky, vyptávají se na mě, chválí, zajímám je. Ale ke kontaktu a iniciaci schůzek už se nemají. Mě to nějak netrápí – stejně teď vážný vztah nehledám. Zajímalo mě ale proč – od pár jsem se dozvěděla, že působím hodně nepřístupně a že ze mě mají strach. To mě upřímně docela šokovalo. Vyzařuji něco jiného, než si myslím. Asi málo rozvinutá ženská energie? Jak na tom zapracovat? Na jedné straně muž kterého bavím – na druhé já, která by se bližšímu seznámení nijak nebránila. Ale oni ten krok neudělají a já tuhle parketu nechávám na mužích a někoho „lovit“ odmítám. Předem děkuji za odpověď

Kristýna

Petra Jarošová odpovídá:

Kristýno, žijeme ve zvláštní době. Na jednu stranu je obrovským darem, že už celá desetiletí žijeme v míru. Něco takového je historicky zcela ojedinělé.

Současně ale toto období bez skutečných výzev netvoří dostatečný stimul, aby muži mohli rozvíjet schopnost chránit slabší, ženy, rodiny či zemi. Právě boj za něco smysluplného naplňuje muže sebevědomím, které se opírá a opravdové prožitky a nepředstíranou statečnost. Takoví si potom snadno věří v kontaktu se ženou, protože jednoduše vědí, že si mohou stát za svým mužstvím.

Neboli: těch silných nám ubývá. A těm zbylým žena často musí trochu pomoci. Nemusíte to vnímat jako sebe-ponižování. Jednoduše mu trochu pomůžete a můžete sledovat, co se bude dít. Trochu mrknete, hodíte významně očko… Nic pod úroveň, jen náznak, že vás zaujal. Těm, kteří stojí za to a stojí o vás, by to mohlo pomoct.

Držím vám palce!

 

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“