Nechtěl vztah

Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro,
Vídala jsem se s mužem, který nechtěl vztah. Brala jsem situaci, jak byla, byla jsem šťastná, když jsme se potkali, ale nebyla jsem ta aktivní, domnívala jsem se, že by to měl být muž. Byl v té době nemocný, což jsem ale nevěděla, a nechtěl k sobě nikoho vázat. Jiní muži mě příliš nezajímali a tento vztah nechtěl, souhlasila jsem tedy s prací z velké části v zahraničí, s těžkým srdcem odjela a doufala, že časem zapomenu. Nedávno mi řekl, že je s jinou ženou, že mě miluje, ale po dlouhé době chce zkusit s někým být, že se s ní nerozejde a že ji má rád. Kdyby mi to někdo vyprávěl, řekla bych mu, že podstatné je, co dělá, ne co mi říká, a tento muž se mnou není a být nechce. Ale vnitřní pocit mám jiný, cítím že mě miluje, ale nějakým způsobem se zavázal a zasekl u této druhé ženy (těhotná není). Záleží mi na něm. Cítila jsem se milovaná a chráněná, sdílíme podobné hodnoty, náhled na svět. Miluji ho a bavilo mě se o něj starat, což mě dříve u mužů většinou otravovalo. Potřebuju cítit jeho energii, jeho vůni. Tohle není správně, ale samozřejmě nedovedu mu to racionálně nijak vysvětlit. Mohu něco udělat, abychom k sobě našli cestu zpátky?
Snažím se tento stav zvládnout, postupuju podle logiky Vašich předchozích odpovědí, ale nedaří se mi hnout.
Děkuji za Váš pohled.

Anna

Petra Jarošová odpovídá:

Anno, ona je z nějakého důvodu pro něj důležitá. Jinak by poté, co jste se mu vyznala, byl s vámi.

Takže jediné, s čím můžete pracovat, je vaše připoutanost k němu. A jeho můžete vnímat jako archetyp nedostupných mužů, nenaplnitelné lásky. Je to pravděpodobně vzorec který máte zpracovat.

Když si řeknete, že on reprezentuje všechny muže z vaší minulosti, které jste nemohla mít, stačí, když vzorec zpracujete skrze něj. Stále a stále mu posílejte lásku a přání, aby byl šťastný. Také vděčnost za to, že se chová právě takto, protože díky němu můžete vzorec poznat a vyléčit. Počítejte s tím, že je to práce na hodně dlouho, protože léčení závislosti nějaký čas trvá. Je to proto, že příčinou je pocit chudoby uvnitř nás. Právě proto ji potřebujeme vyplnit dobrými přáními pro někoho jiného. Ideálně připojte i přání, abyste skrze sebe vyléčila i bolest všech žen, které trápí stejný vzorec a jeho následkem nemohou zažít lásku.

V určitém okamžiku bude vzorec pryč a realita se změní.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“