Nastoupila jsem do nové práce

Nastoupila jsem do nové práce
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, nastoupila jsem koncem léta do nové práce a jediný co mi nesedí je šéf. Trápí mě jeho přístup k mé osobě. Např.když plní jiní kolegové, tak hned rozesílá hromadné emaily a chválí danou osobu…když plním nejvíc já se svým týmem a to několik dní po sobě,je ticho. Nebo když někdo dělá chyby – zmíní ty, co je dělají nejvíc a ty co nejmíň – ale o mě nic. Je to asi úsměvné, ale připadám si jako bych byla zralá buď na vyhazov nebo byla jak duch. Nevyžaduji extra pozornost, ale připadám si, jako by mě záměrně ignoroval. Každý měsíc posílá zpětně vyhodnocení měsíce, jako nová pobočka jsme měli nejlepší výsledky. A opět – ticho. Minulý měsíc zaslal jen mně email, že mi děkuje za skvělý start měsíce, ale na jiných projektech, když děkoval někomu jinému, tak to rozeslal všem. Po půl roce začínám z toho být frustrovaná. Ale kdyby mě chtěl vyhodit, tak mi zase nenabídne povýšení… Vidím to i na akcích- vyhýbá se mi…co to je? Je mi to nepříjemné. Připadám si pak jak páté kolo u vozu oproti celému teamu :-( trápí mě to. Jsem komunikativní, nejsem jediná žena v teamu (2 ženy a 4 muži).
Už jsem i zkoušela teambuilding, sranda byla, opili jsme se, bavili normálně, dokonce poznamenal, kde jsem byla, když se ženil (čerstvě rozvedený)…ale pak zase to samé.

Martina

Petra Jarošová odpovídá:

Martino, asi se mu líbíte a nechce to dát najevo. Takže si vás nevšímá a typicky přehrává.

Neznamená to, že spolu máte nutně být. Jen se máte naučit víc si věřit a takové chováni si nebrat osobně.

Pak je tady ještě jedna možnost; mohou to být obě zároveň. Vidí vaše kvality a cítí se trochu ohrožen, protože mu připadáte schopnější, než jak vidí sám sebe. V obou případech je to legrační.

V pohodě se uvolněte. Jste skvělá pracovnice i žena, jen svou vnitřní silou můžete šéfa znejišťovat. Zkuste vymyslet, jak mu vyjádřit podporu a ocenit jej. Pravděpodobně vás bude cítit víc a víc jako někoho, o koho se může opřít. Nemusíte nic říkat. Buďte profesionální a současně ženská. Když jej na vnitřní úrovni vymazlíte, bude se dařit celému oddělení. Pravděpodobně vy jediná budete vědět, že je to vaše zásluha. Nemáte zapotřebí to někomu říkat. Taková je cesta silných.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“