Nastoupila jsem jako zdravotní sestra

Nastoupila jsem jako zdravotní sestra
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,nastoupila jsem jako zdravotní sestra do soukromého zařízení.Pracuji na lůžkovém oddělení,kde je 40 lidí a z toho víc jak polovina ležících.V sobotu a v nedělali jsme na tento počet lidí pouze dvě.Přebalujeme je a krmíme.Celých 12 hodin se nezastavíme.Zaměstnavatel mi ale při nástupu neřekl,že za noční směny a za víkendové služby dávají pouze desetiprocentní příplatek,což je o proti státnímu zařízení směšné.Jsem ještě ve zkušební době a přemýšlím,že odejdu do státního zařízení.Bydlím 35 km od Prahy.Trochu se ale bojím,protože tady je zase dobrý kolektiv.Kolegyně jsou také naštvané za tyto směšné příplatky.Ve státním je 25% a náš zaměstnavatel nám řekl,že si může dělat platy jaké chce.Já jsem sama se synem a o peníze mi jde.Vím,že bych měla ve státní nemocnici o 4 až 5 tisíc více.S kolegyněmi se cítíme vykořisťované,co nejméně pracovního personálu,ale co nejvíce pacientů.Nemám velkou motivaci chodit do práce,vždyť každý chce být za dřinu ohodnocen.Naši nadřízení jsou samí důchodci a naše zařízení dost vydělává.Co by jste na mém místě dělala jako samoživitelka?Odešla by jste?Trochu mě drží strach z ještě horšího místa.Majka.

Majka

Petra Jarošová odpovídá:

Majko, jestli nejste spokojená, je lepší odejít. Současně bych byla opatrná, takže bych neodcházela, dokud bych neměla jistotu nového místa. Někdy může trochu trvat, než se podaří najít práci, ve které se budete cítit dobře a také dobře ohodnocená.

Noční směny jsou velmi náročné a opravdu je v pořádku, když za ně dostanete řádnou odměnu.

Pokud by se vám ale na nové pozici opakoval pocit, že jste vykořisťována, bylo by hodně dobré s ním pracovat. Můžete už teď. Uvědomte si jej, emoce a pocity s ním spojené a představujte si, jak se skrze tuto situaci vyplavuje z vašeho systému jednou provždy. A s ním i odpovídající situace, které jsou jen jeho zrcadlem. Tím zmizí z vašeho podvědomí a nebude zapotřebí něco podobného zase zažívat.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“