Našla jsem si přítele

Našla jsem si přítele
Partnerská poradna on-line

Milá Petro. Našla jsem si přítele a jsme šťastní. Rozumíme si, máme se rádi a teď jsme spolu začali i žít. Tím, že on není moc komunikativní, já zase velmi, je někdy složité věci vykomunikovat, domluvit se. On je nekonfliktní a je to klasický“ muž“. Vždy jsem měla problémy s penězi. Nejde o to, kolik jich mám, spíše jsem je vždy brala jako stylem – teď mám, tak jedeeeem, až nebude, nebude.. Dnes mám dům, platím hypotéku, samozřejmě vydělávám, vždy vyjdu, jak mám, ale ráda bych se naučila šetřit a myslet trochu ekonomicteji. Přítel má také podle mě problém, začal se podilet na placení, ale peníze také nechce extra řešit. Trvalo mi děsně dlouho než jsme se domluvili na režii domu, je mi to hloupé, nepříjemné, vždy dám raději víc než míň, neumím za sebe nechat platit večeři a takovéhle věci, dárky přijímám nerada, vím že by mohly být drahé, na svůj účet chodím nerada, vždy se bojím, co uvidím. Přitom peníze mám. Potřebuji si jich vážit, ale i sebe.. Nerozumím tomu a vím, že když mám pořádek v penězích, mám i v sobě. Co to o mě značí? Jak se naučit pojímat to zodpovědneji? Děkuji Ilka

Ilka

Petra Jarošová odpovídá:

Ilko, někdy to trvá trochu déle, než se původní návyky uspořádají.

V dnešní době trvalých příkazů stačí, když si je dáte vždy co nejdříve po výplatě. Neboli veškeré náklady zaplatíte ihned začátkem měsíce. Stejně tak řekněte partnerovi, kolik má pravidelně posílat na váš účet a tím už to nemusí dále řešit. Vše poběží automaticky. Možná by se hodilo vždy určitou částku dát měsíčně stranou jako úspory. A se zbytkem můžete podnikat, jak se vám zlíbí.

Víte, nejlepší způsob pro stabilitu pocitu bohatství je štědrost. Můžete si rozmyslet, jak by to ve vašem případě vypadalo, abyste z ní měla radost a dobrý pocit. Jakmile se začnete nějak dělit s druhými lidmi, objeví se postupně v mysli jistota, že má dost. Protože jinak by nemohla dávat druhým. A tato jistota přitahuje zdroje. Takže můžete být štědřejší a díky tomu se objeví zase více zdrojů. Je to velká radost. A potom pro vás přijímání dárků bude stejnou radostí, jako jejich dávání.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“