Muž se nemohl rozhodnout

Muž se nemohl rozhodnout
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, psala jsem Vám už několikrát ohledně mých problémů s milostným trojúhelníkem. Nyní mám tento dotaz. Dotyčný muž, který se 2 roky nemohl rozhodnout mezi stávající přítelkyní a mnou a udržoval tedy s námi oběma paralelní vztahy, nakonec po několika zvratech řekl, že chce být se mnou, a to i přesto, když mu ta druhá začala tvrdit, že je s ním těhotná. Říkal, že se o dítě postará, ale chce být se mnou. Na ní mu vadily různé věci… prý je hysterická, intrikuje, kontroluje mu mobil atd. Psávala mu nebo volala průběžně celý den, což mu nebylo po chuti. Tvrdil, že ji má rád, ale nemiluje ji. Jenže to těhotenství se nepovedlo (já se z jistých důvodů obávám, že se možná ani nekonalo, že to byla jen její snaha o udržení si partnera) a ona mu poté řekla, že s ním okamžitě končí. Nevím, co všechno mu ještě řekla, protože ho to hrozně sebralo a je z toho rozchodu na dně. Prý si uvědomil, že ji asi miloval a že bez ní nemůže být. A že se mnou teď být nechce, že bude sám. Jak si to vysvětlit? To, co ho štvalo, mu najednou chybí? Vadí mu její hysterické výstupy, ale když já je nedělám, tak mu to chybí? Nechápu to, připadá mi, že někteří muži mají potřebu mít nad sebou silnou manipulující ženu a i když se jim na ní spousta věcí nelíbí, dají tomu nakonec přednost před normální ženskou.

Zmatená

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Zmatená, možná přišel okamžik přestat ztrácet čas s mužem, který neví, co chce. Co vás na něm tak přitahuje?

Zvažte, jestli nemáte z dětství lásku spojenou s nejistotou, podobně jako vám to ukazuje tento muž. Protože potom jste přitahována tímto nezdravým vzorcem tak dlouho, dokud jej nerozpoznáte a nevyléčíte.

On je jen archetypem podobných situací ve vaší minulosti, takže nemá význam se na něj zlobit. Posílejte mu lásku a dělejte přání, ať se tento divný vzorec rozpustí. Společně s ním odejde i vaše závislost na někom, kdo za to nestojí. Když vám to samotné nepůjde, určitě se vše urychlí, když vyhledáte pomoc.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“