Co mi muž zrcadlí

Co mi muž zrcadlí
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,

prosím o váš pohled, co mi můj muž může zrcadlit tím, co říká…v kostce děti větší, navenek fungující rodina normálka, sex.nesoulad, sex téměř žádný (spíš kamarádi), já na sobě něj.dobu pracuji a ukončuji to zatím v sobě, čím dál víc cítím, že je čas jít dál…o vánocích při filmu byla scéna, kdy babička říká vnučce, která si má vzít toho, koho nechce, „holka, všichni mužský jsou nakonec stejní, mladý starý atd. a nakonec si zvykneš“ a na to jakože vtipně můj muž i před dětmi, „jen naše mamka si pořád zvyknout nemůže a bojuje“…co mi tím zrcadlí…mě napadá, že je to jeho strach, kdy správně cítí, že chci odejít…často se stává, že po té, co v klidu řeknu komentář na to, co řekl nebo se zachoval on, tak popírá, co já cítím, že to není pravda, že se takto cítit nemám a že jsem to zase špatně pochopila…myslíte, že pomůže, když mu řeknu, o čem přemýšlím, aby věděl, na čem je? již ví, řekla jsem mu před časem, že necítím „miluji“ ale jen mít rád, moc rád…děkuju za váš pohled! A všem skvělým ženám vydařený nový rok 2019!! :-)

Lenka

Petra Jarošová odpovídá:

Lenko, zatím vám zrcadlí váš vzorec – který má spousta žen – mít za muže kamaráda.

Klidně můžete odejít, když to tak cítíte. Jen když máte děti, jsou součástí celého procesu. Víte, v případě, že rodina v zásadě funguje, je odchod hodně těžký, protože je zde spousta hezkých vzpomínek. Vy si je nyní tolik neuvědomujete, ale jakmile byste odešla a neměla v životě někoho jiného, začaly by se vynořovat jako pochybnosti, zda jste neudělala chybu. Protože potom nám mohou začít chybět obyčejné domácí rituály, které najednou nejsou.

Také potřebujete mít vše spočítané. Náklady jsou najednou daleko větší, mužské práce nikdo nedělá, na spoustu věcí jste sama.

Nachystejte se také na pocity viny, které se určitě objeví a může je podporovat i vaše rodina. Čím víc toho budete mít zpracovaného, tím snazší vše potom bude.

Někdy je praktické nechat, co funguje a doplnit, co chybí. Jestliže sex téměř není, můžete snadno mít někoho pro partnerské sdílení a nechat si rodinu, která je funkční, aspoň do doby, než budou děti dospělé. Potom jste volná, hlavní mateřské závazky jsou splněny a vy můžete jít za svým rozvojem.

Výjimkou je, když už vám tělo nemocí dává najevo, že máte jít. Jsou to většinou vaginální infekce či jiná gynekologická onemocnění. Potom již není čas otálet a je dobré změnit muže.

Nepomůže o tom mluvit, stejně by vám nerozuměl. Pro muže jsou emoce velkou neznámou; zbytečně byste se dohadovali bez výsledku.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“