Měsíc po rozchodu

Měsíc po rozchodu
Partnerská poradna on-line

Milá Péťo,
jsem měsíc po rozchodu a už má zájem jiný muž. Mně se taky líbí, je to kolega z práce, ale v práci působím jinak než pak doma. Doma na mě padne únava a smutek z celodenního přemáhání, abych své emoce do práce netahala. Občas brečím a je mi smutno. Čím víc se bavím s kolegou, tím víc mi vlastně chybí můj bývalý a jeho styl humoru, mluvy, vlastně všechno to, co mi v posledních měsících vadilo, protože jsme se furt hádali. A tak jsem zmatená, ráda bych se s bývalým ještě někdy sešla, dala dohromady, pak ten kolega, co když si odháním štěstí a pak já se strachem, že pokud chci bývalého zpět, neměla bych si začínat s jiným. Hodně jsme se hádali a projektovali do sebe to špatné, já začala být závislou, on na mě kašlal. Ale postupně si uvědomuju, co pro mě dělal a já neviděla. Mám ho ráda, vážím si ho, komunikovat se mnou nechce a bojím se, že ho ztratím definitivně.

Klárka

Petra Jarošová odpovídá:

Klárko, přízeň kolegy si můžete užít, ale je zřejmé, že to není on. Jinak byste se cítila úplně jinak. On vám nic vzít nemůže, kvůli tomu si obavy dělat nemusíte.

Víte, je moc dobře, že si uvědomujete své chyby a partnerovy kvality. Nejde o to, abyste si nechala pocity viny. Spíš to berte jako poučení; že jste se z nich něco naučila a změnila se.

Jestli to bylo skutečnou příčinou rozchodu, partner se vrátí, jakmile tím projdete. Nemusíte být v kontaktu; bude to cítit a ozve se sám.

Nebo zde byl jiný důvod a oba si najdete někoho jiného. Je důležité, abyste si nechala v srdci vděčnost k němu za vše hezké a pustila jakékoli pocity vlastního selhání či viny. Díky tomu budete dál pokračovat bez zbytečných blokád a překážek.

Ať se vám daří!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“