Měla jsem platonický vztah

Měla jsem platonický vztah
Partnerská poradna on-line

Milá Petro.
V minulosti jsem měla platonický vztah s mužem na kterého jsem se nechtěla vázat.,Mám manžela.děti a svoji rodinu.Tento muž byl ve svých vztazích neúspěšný.Já jsem mu vyznala moji lásku a city tehdy mě vůbec nevadilo,že on nebude moje city opětovat.Měla jsem přeci mého manžela nebyla jsem bez lásky.Tento muž mě potom zranil tím,že mě pomluvil před mým manželem,.protože jsme si psali a sešli jsme se spolu.Opustil náš platonický vztah a našel si jinou ženu kterou si vzal a žije s ní.Mě zůstaly jenom problémy v manželství kvůli vztahu,který jsem s tím mužem měla.Dokonce to mohlo dospět i k našemu rozvodu on k tomu významně přispěl tím,že připomínal moje staré erotické zprávy,které jsem mu psala.Nechtěl uzavřít minulost i když má po svém boku novou ženu.Dokonce,když jsem mu napsala,že se budu rozvádět tak po dlouhé době na mě reagoval.Odepsal mi,že je to pro něho konečně zpráva ,která je čitelná,že do teď nic nečetl a že to házel do koše.Psal,že dokud nepříjdu osobně tak nebude ode mě nic číst,.protože to není osobní.Přál mě štěstí ať už zůstanu s manželem nebo bez něho. Za ním jsem nešla a prosila jsem o odpuštění mého manžela.Přesto nedokáži úplně opustit toho muže,chci ho dál v mém životě jako mého přítele.Nevím jestli to zvládnu co by jste mě poradila?
Lada

Lada

Petra Jarošová odpovídá:

Lado, s komplikovanými muži, kteří si hrají na oběť a kopou okolo sebe, není možné mít harmonický vztah. Ať už přátelský nebo partnerský. Je hezké, že s ním chcete zůstat v přátelském spojení, ale je zřejmé, že on si, i když možná nevědomky, celkem užívá možnost vám ničit život. Opravdu si toto přejete?

Jestli se necítíte s manželem spokojená, máte plné právo jít jinam. Ale bylo by dobré vyléčit si vzorce, které vám tento muž zrcadlí. Trochu připomínáte syndrom unesených žen, které se zamilují do svých únosců, i když jsou úplně šílení. On sice unesl jen vaši mysl, ale jako byste ztratila schopnost vidět zdravým pohledem jeho nemocnou mysl a místo toho se jí cítíte přitahována.

Pomohlo by vám porozumět lépe sama sobě. Jakmile se stará zranění uvolní a vyléčí, uvidíte vše úplně jiným pohledem a získáte víc svobody, která uzdraví váš život.

Ať se vám vše daří!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“