Mé srdce mlčí

Mé srdce mlčí
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,

děkuji za Vaši poradnu i moudrá slova. Ráda bych Vás poprosila o názor – vzhled – radu …
Po několika vztazích, kdy jsem se já zamilovala a vztahy končily z důvodu, že partneři mne neshledali „tou pravou“, jsem nyní potkala muže, se kterým je vše skvělé. Jako by mi „spadl z nebe“, vše je tak, jak jsem si vždy přála. Přesto mé srdce mlčí.
Je možné, že by mé podvědomí způsobilo, že se bojím otevřít se lásce, byť na vědomé úrovni to tak nevnímám? Že tím, že jsem minule a předminule …, měla zlomené srdce, se nyní před touto případnou bolestí chráním? Přestože nic nenasvědčuje tomu, že by to bolet mohlo – právě naopak?

Děkuji a přeji krásný den.

Alžběta

Petra Jarošová odpovídá:

Alžběto, jestli necítíte chemii, pak tam není. Můžete si klidně dát prostor, abyste se ujistila, že svému srdci můžete věřit. Poznáte to snadno. Jakmile budete mít pocit, že váš partner se chová k vám čím dál lépe, zatímco vy k němu čím dál hůř, znamená to, že to není on.

Ale i tak máte pravdu, že by bylo dobré zjistit, proč přitahujete muže, kteří vás nechtějí. Zkuste si vybavit, kterým mužem v dětství či pubertě jste se cítila odmítaná. Protože jakmile se v podvědomí spojí láska s odmítáním, stále dokola budete přitahovat ty, co vás odmítají, nebo ty, které odmítáte vy. Není žádná záhada takové vzorce opravit, jen potřebujete trochu víc vědět, jak mysl funguje a začít na sobě pracovat. Každá žena může být šťastná.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“