Jsme s manželem přes 20 let

Jsme s manželem přes 20 let
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,s manželem jsme přes 20let.Před 13lety mě podvedl,ale překonala jsem to a měli jsme druhé dítě. Před 3lety náš vztah ochladl a já zjistila že mi to nevadí. Jednou jsme se známými popíjeli a s manželem vznikla hádka při které mě před nimi chytl pod krkem a přitiskl na zeď, byl opilý, ale to ho neomlouvá. Od té doby jsem i tý poslední city k němu ztratila.Zustala jsem kvůli dětem.Ale manžel mi říká jak mě miluje a nechápe že já jeho už ne a proto jsou další hádky při kterých po mě i něco hodí, rajče, dcery tašku,polil mě čajem… A pak se zase chova hezky.A když reknu že se chci rozvést tak s tim nesouhlasí a vyhrožuje stridavou péčí. Máme jít k psycholožce,bojím se ale toho že nás bude chtít udržet v manželství. Jdu tam hlavně s tím, aby mu někdo řekl že to co mi dělá není láska. A aby mě nechal v klidu odejít, aby jsme se dohodli.Jak to vidíte vy?

Ema

Petra Jarošová odpovídá:

Emo, to můžete udělat. Třeba to pomůže. Ale hlavní je, abyste vy sama porozuměla, jak mysl funguje. Potom totiž zadání vypadá jinak, než jste je napsala. A také můžete očekávat výsledek, ve kterém vyhrají všichni zúčastnění. Dokud své potíže projektujeme do druhých, je zde vždy vítěz a poražený. Nebo spíš jen samí poražení.

Potom se ptáme, proč jste si do života přitáhla takového slabého muže. Protože partneři a situace okolo nás jsou vždy zrcadlem našeho vnitřního prožívání, i když si ho nejsme vědomy. Proč vás dostává do pozice oběti? Protože máte návyk se tak cítit. Není to vaše vina, ale ani jeho nebo někoho jiného. Nikdo však za vás tento návyk neopraví; musíte sama. Jakmile víc porozumíte sama sobě, začnou vám dávat smysl události ve vašem životě a uvidíte, proč se věci děly právě takto. Poté, co se vysvobodíte ze zajetých vzorců, váš život se začne měnit sám od sebe. Jako zrcadlo ukáže změnu obrazu, když se změní objekt před ním.

Manžel jen zrcadlí vaše vnitřní zranění, vlastně jen kopírujete stále dokola situace, které podobně prožívali vaši předkové. Cokoli zažíváme s negativní emocí, je postiženo nějakou emoční blokádou, která brání zdárnému vyřešení situace. Takže investujete mnoho úsilí do nápravy vnějšího obrazu, ale dokud se nezměníte uvnitř, stejně to nevede k trvalému uspokojivému výsledku. Když si představíte, jak se cítíte, když vás nutí zůstat, jaké jsou to emoce, myšlenky a pocity, můžete zjistit, že právě ony jsou tím, co danou situaci podle zákona rezonance tvoří. Jakmile změníte své prožívání, změní se i obraz, který se vám nelíbí. Je to velká věc, začít ovládat svou mysl a díky tomu i vlastní život.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“