Manžela jsem vyměnila

Manžela jsem vyměnila
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Peti, děkuji za skvělou poradnu a po čase si jdu zase pro radu:) manžela kamaráda jsem vyměnila za muže kterého opravdu miluji ale občas je to pro mě dost těžké, s bývalým jsme měli společné přátele a jelikož jsem od něj odešla všem ho bylo líto a on od té doby jezdí na dovolené a akce s ním,- kamarádkám chybím ale od té doby mě s novým přítelem nikam nepozvou jelikož by to vadilo bývalému, vím že je jim to líto. Já jsem na ně docela naštvaná ptž jedou vždy tam kam chce jejich partner a to je samozřejmě s ním,- asi mi poradíte abych si našla nové přátele ale spíše bych se chtěla vysvobodit já od toho pocitu lítosti. Děkuji za radu

Leona

Petra Jarošová odpovídá:

Leono, je takové zlaté pravidlo. Zní, že nemá cenu trápit se tím, co nejde změnit. A jestli si vaše kamarádky myslí, že musí podporovat toho slabšího, neboli vašeho bývalého manžela, je to jejich věc. Je to jen na vašem rozhodnutí, zda se rozhodnete se kvůli tomu zlobit, nebo jim popřejete štěstí a půjdete dál.

Máte muže, kterého milujete a to je velká věc. Tento svět není dokonalý. Nikdy nemáme všechno, co bychom si přály. Ale můžeme se naučit být spokojené s tím, co máme. To je nejlepší vlastnost na světě.

Jestli ji chcete rozvinout, stačí si to přát. Protože cokoli s přejete z hloubi srdce na sobě změnit, to se stane. Vytrvejte a uleví se vám.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“