Manžel odešel

Manžel odešel
Partnerská poradna on-line

Už jednou jsem psala a odpověď mi pomohla. Manžel po dvouletém mileneckem poměru, který jsem řešila hlavně v sobě, odešel poté co dotyčná porodila jeho dítě. Rozhodnutí poslat ho za ni bylo rychle a velmi osvobozující. Dnes jsem rozvedena, počáteční euforie opadla a já se opět cítím jako dáma v nouzi. Zjišťuji ze být rozvedena, mama tři děti je jako stigma. Přeci, kdybych byla solidní a spravna ženska, muz by se se mnou nerozvedl. Natož pak opustil tři úžasne děti. S takovym názorem muzu aktuálně bojuji. Nemám silu jim to vyvracet. Zmítam se mezi uzkostmi, nic me nebaví, život považuji za vrcholně nespravedlivy a nefér, mezi otázkami proc já a moje děti musíme neustále čelit takovym výzvám. Já bez partnera, oni bez táty. Nebyla by nějaká rada?

Luca

Petra Jarošová odpovídá:

Luco, být osamělou matkou tří dětí není vůbec snadné. Je logické, že je pro vás těžké udržet důvěru v sebe i vše, co se děje. Vaše vyčerpanost současně spouští návyky cítit se jako oběť. A jakmile vstoupí do vědomí, ovládnou vaše prožívání a s ním ovlivní vnější realitu, která se jim přizpůsobí. Neboli jakmile se takto začnete cítit, vše, co se vám bude v životě dít, bude vaše přesvědčení zrcadlit a potvrzovat. Vy zatím přehazujete příčinu a následek. Zatím si myslíte, že se takto cítíte proto, že vás muži nechtějí. Ale oni vás nechtějí proto, že si myslíte, že být matkou tří dětí bez manžela je stigma. Potom přitahujete takové, co si opravdu něco takového o ženách myslí. Nebo by si to nemysleli, ale ve vaší přítomnosti je to začne napadat.

Chyba není ve vás jako v bytosti. Pravda o vás je krásná, stejně jako o každém jiném člověku. Ale mentální vzorce v nás jsou jako viry, které způsobí, že nejsme samy sebou a identifikujeme se s omezeními, která nám vnutila společnost, rodina, náboženství či nějaké jiné autority.

Nejde o to, hledat viníka. Ale říct si, že máte problém ve své mysli, za který nikdo nemůže. Ani vy ne. Ale jste jedinou, kdo to může opravit.

V tomto případě to znamená posílat lásku všem, na které se zlobíte. Kdo vám dle současného přesvědčení berou štěstí. Protože to tak není. Jste to vy sama, kdo si je bere, svými přesvědčeními, která nejsou pravdivá, ale vy jim věříte. A tak si je zhmotňujete ve svém životě. Tím, že jim budete posílat lásku, včetně vašeho otce, matky, manžela i těch, kdo vám vše zrcadlí v současnosti, se postupně vyléčí váš návyk cítit se jako oběť. Oběť přitahuje ubližování, ať dělá, co dělá. Jakmile pochopíte, že oni vaše pocity nezpůsobili, jen je zrcadlí, že jsou jako pošťáci. co vám nesou zprávu, že máte chybu v mysli, hněv zmizí a zůstane vděčnost, že díky nim můžete změnit něco, co vám ubližuje. Nezlobit se na zrcadlo, že ukazuje nás samé, je nejlepší návyk, kterému se v životě můžeme naučit.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“