Manžel mi byl nevěrný

Manžel mi byl nevěrný
Partnerská poradna on-line

Dobrý večer, jsem matka tří malých dětí a tak mám opravdu málo času na cokoliv, na děti každé zvlášť, na sebe i na manžela. Náš vztah dostal pořádné trhliny narozením děti, protože jich je o dost víc než manžel chtěl, i já bych brala menší počet, ale nedokázala jsem jít na potrat. Svého rozhodnutí nelituji, ale při třetím už nechtěném těhotenství se náš vztah s manželem vyhrotil, manžel mi byl nevěrný a ještě to svedl na mě. Poslouchám dost často, že kdyby jsme neměli děti, nebo tolik dětí… teď jsme ve stavu najatého příměří, nehádáme se, celkem komunikujeme, ale sexuální stránka vázne, protože já mu už nevěřím, navíc tím jak se chová a co říká ve mě spíš podněcuje touhu jít. Co ale říct malým dětem? Jsou na tátu fixované a on je má taky rád. Obětovat se? Je mi z toho zle psychicky i fyzicky. Díky

Ještěrka

Petra Jarošová odpovídá:

Ještěrko, se třemi dětmi by opravdu stálo za to zkusit vztah vyléčit s pomocí někoho, kdo se problematice věnuje. A teprve poté, co se ukáže, že to opravdu nejde, hledat řešení, jak vztah rozdělit, aniž to děti zasáhne.

Víte, situace nejsou dramatické. To my je takovými děláme. Když se na vše podíváte tak, že jste to spolu zkusili a nevyšlo to, potom začnete jen dělat vše pro to, abyste se dohodli pro dobro všech zúčastněných.

Je dost pravděpodobné, že když ke všemu přistoupíte pragmaticky a bez zbytečně dramatických výlevů, pak se dohodnete, ať už na střídavé péči, nebo jinak. Hlavní je nedělat ze sebe oběť a zpracovat si tento návyk, který ubližuje vám i dětem. Když budete vnitřně klidná, vše dobře dopadne.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“