Mám problém v práci

Mám problém v práci
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,mám takový problém v práci.Jsem sestra u domácí péče chodím k různým lidem a vycházím téměř s každým.Až na jednu rodinu.Jsou to nejbohatší lidé v našem městě.CHodím do této rodiny umývat jejich dědu,který žije u vnuka a jeho manželky.Mladá paní je na mateřské a nikdy nepracovala (nemusí).Když k nim jdu tak už mě paní peskuje mezi dveřmi,poroučí,mluví se mnou z vrchu.Nesmím k nim chodit hlavním vchodem,musím zadem a rovnou k dědovi do pokoje,kde nademnou paní stojí jako dráp.Vzali si dědu proti jeho vůli domů,ale zaměstnali půlku města,aby o něj pečovalo.Paní neustále volá k nám na vedení jak je se mnou nespokojená, vše prý dělám špatně,přitom celý den dřu a svou práci si dělám poctivě.Nic jsem té paní neudělala a ani nic špatného neřekla a musím se jí prý za všechno omluvit,řeklo moje vedení.Mně přijde pod mojí důstojnost chodit do této rodiny,celý den jsem probrečela,přišlo mi to za tu celodenní dřinu nespravedlivé. To si opravdu mohou lidé, co mají peníze ,dovolit všechno?Jak se zachovat,abych na sebe mohla být hrdá?Hanka

Hanka

Petra Jarošová odpovídá:

Hanko, abyste na sebe byla hrdá, musela byste se za sebe postavit. Vstoupit do rizika. To jsou situace, kdy roste vnitřní síla a hrdost.

Můžete říct vedení, že se neomluvíte. Že vám záleží na dědovi a staráte se o něj ráda, ale že se před pyšnými lidmi nebudete shýbat. Jistě se o vás ví, jak jste spolehlivá a pracovitá. A buď se vedení postaví za vás, nebo ne. Neboli riskujete, že místo vás najmou někoho poddajnějšího. Není to vůbec snadné.

Víte, někdy je to o sebedůvěře, kdy jste si jistá, že jste natolik dobrá, že vás rád zaměstná kdokoli jiný.

Vciťte se do sebe, když toto čtete. Jestli byla první odpověď ano, jdu do toho, nemáte zde žádné blokády. Jestli se objevily pochybnosti, jsou zdrojem i té situace s klienty. Neboli jejich chování k vám je zrcadlem všeho, čemu v sobě nevěříte. A potom by bylo dobré s tím pracovat.

Hodně štěstí!

Milá Petro,moc vám děkuji za odpověď k tématu“Mám problém v práci“.Určitě se za sebe postavím,to bylo první co mě napadlo.Víte,většinou mě v těchto situacích napadá „nikdo se mě nezastane“.Asi to bude můj vzorec.Mohu s tím nějak pracovat?Hanka

 

Můžete. Vzpomeňte si na všechny situace, kdy se to stalo. A posílejte lásku všem, kdo se vás nezastali tak dlouho, dokud neucítíte, že vůči nim nemáte žádní negativní pocity. Negativní je i lhostejnost. A kdykoli vás taková myšlenka napadne, nechte ji láskyplně jít. Potom vše zmizí.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“