Mám přítele ve stejném oboru

Mám přítele ve stejném oboru
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, chtěla bych požádat o vhled do situace, která se týká zejména práce, ale i vztahu. Pracuji v IT oblasti, kde je mnoho mnoho nároků na výkon a vše zvládat tak, aby nebyly žádné prokluzy atd., je to velice náročné. Mám přítele, který pracuje ve stejném oboru a je velmi aktivní, zdatný, ostatní IT vyučuje, řekla bych, že je až geniální v této oblasti. A můj problém je v tom, že jsem se snažila se mu vyrovnat, dát mu najevo, že jsem schopná zvládat to co on, že jsem chytrá a prostě, že umím být tak ativní, aby se za mě nestyděl. Chtěla jsem vše rychle vstřebávat a okamžitě začít uplatňovat. Jenže je to velice vyčerpávající, jsem skoro neustále unavená. Nemám skoro žádnou energii žít svůj život, přítel si stěžuje, že se nezajímám o něj, o domácnost, … , no má pravdu. Já jsem se tak upjala na tu práci a dokazování atd., že mi to zatemnilo hlavu. Nejvíce jsem si ale uvědomila, že mám v sobě obrovský podvědomý tlak, který mě nutí do této dokonalosti, vše zvládat a vyrovnat se, jakobych na sebe všechny tyto nároky nasávala jako vír, který uchopí a nepustí, je to spojeno s vnitřním neklidem, který potlačuji. Začalo to mít vliv na zdraví, a proto jsem to začala řešit, chtěla bych pochopit odkud se bere tento vnitřní tlak, jež mi způsobuje tyto situace a nesnáze. Děkuji.

Lenka

Petra Jarošová odpovídá:

Lenko, tento návyk ve vás je hodně starý. Příčina je jednoduchá. Podvědomě si myslíte, že být mužem je lepší, než být ženou. Neboli, i když jste žena, stále rozvíjíte mužské kvality. Proto děláte tuto práci. Ženský svět není hierarchický a soutěživý, ale mužský ano.

Vašemu partnerovi je dost jedno, jestli jste dobrá v IT, ale chce mít doma opravdovou ženu. Druhého chlapa nepotřebuje…

Bylo by dobré vyléčit si mužskou i ženskou linii. Na straně mužů je tam přesvědčení, že ženské není dost dobré. A ženy tomu uvěřily a začaly přejímat mužské kvality na úkor ženských.

Posílejte lásku tatínkovi i mamince, stále a stále. Přejte jim vše dobré a buďte jim vděčná. Uvědomte si všechny křivdy, které vám zůstaly z dětství a začněte je léčit.

V IT jsou peníze. Využijte je k tomu, abyste si vyléčila stará zranění a zachránila vztah. Jinak váš partner uteče za ženou, kterou celé IT vůbec nezajímá, ale cítí se dobře ve svém těle i mysli.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“