Mám manžela

Mám manžela
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,po nějaké době jsem se odhodlala napsat svůj příběh,protože už nemůžu dál.Mám manžela a dvě malé děti,bude mi 30 let.Je to však přesně rok,co jsem se zamilovala do někoho jiného a už mě to neskutečně zmáhá.Nikdy jsem neplánovala si někoho jiného najít a došlo ke všemu skutečně náhodou.Myslela jsem si,že je vše v manželství v pořádku a evidentně není.Dotyčný to necítí stejně jako já,pouze mu to nevyhovuje s manželkou v sexu,jinak prý svou ženu miluje.Mě má rád,ale dopředu mi řekl,že nikdy nebudeme spolu.Jen spolu spíme.A já se to pokoušela už tolikrát utnout,ale nejde to.On je muž mých snů a já čím dál víc cítím,že nechci být bez něj.Před manželem musím vše tutlat a dusit,nechci ublížit dětem a aby přišly o mámu a tátu.Teď,když se v tom plácám už rok,mi tak dochází síly že bych nejradši ze světa odešla.Ráda bych se obrátila na něčí pomoc,ale nevím jak,aby si něčeho manžel nevšiml.I tak jsem si sama sobě odporná jak mu lžu.Nevím,jak z toho ven,tak prosím o radu..

Natalie

Petra Jarošová odpovídá:

Natalie, takto to nefunguje. Vy jste se rozhodla, že jediným zdrojem štěstí je dotyčný muž, který ale s vámi nechce být. Neboli situace takto postavená nemá řešení, aspoň pro vás ne.

Pravděpodobně máte v sobě vzorec bezvýchodnosti, beznaděje, něco takového. Bylo by dobré jej rozklíčovat a vyléčit. Také se naučit, jak funguje mysl. Vše, co prožíváte vně, je pouhým zrcadlem vašeho vnitřního nastavení. Dokud jste uvnitř nastavena na tragédii, nic pozitivního ve vašem životě se dít nebude, i kdybyste se utrápila. A když byste byla tak sobecká, že byste se kvůli tomu zabila a nechala zde děti, v dalším životě si budete tento vzorec odehrávat dál, jen zatížená návykem páchat sebevraždu… Opravdu to není užitečné.

Dotyčný muž vám přišel do života nikoli, aby s vámi byl, ale aby vám – byť nevědomky – váš vzorec ukázal. Díky tomu si jej můžete uvědomit a vyléčit. Pro sebe i své děti. Jinak se budete trápit dál.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“