Mám fajn přítele

Mám fajn přítele
Partnerská poradna on-line

Milá Petro, mám jeden dotaz. Mám chytrého a společenského a fajn přítele, ale občas mě šokuje, co dokáže nahlas vyslovit. Je bezprostřední, zeptá se kohokoliv na cokoliv a lidi na to nejsou zvyklí, myslí si, že je přítel při nejmenším nevychovaný. On nemá rád se hlídat co by měl a neměl. Mně dlouho trvalo si na to zvyknout co mi kolikrát řekl, teď už mě to nechává chladnou, ale stejně mi občas řekne něco, co by si mohl nechat pro sebe. Že třeba slyšel někoho o mně vykládat, že mám ošklivý nohy nebo že on občas o někom fantaziruje. Řekne mi, že si snad řikame všechno. To si neuvědomuje, že některý věci je lepší neříkat? (Nejde jen o mně, i někoho jiného by to mohlo mrzet.) Přece by se nemělo hřešit slovem. Děkuji.

Adéla

Petra Jarošová odpovídá:

Adélo, věřím, že je to občas náročné. A souhlasím, že se máme učit řeči, která je současně moudrá, laskavá i upřímná.

Víte, v dnešní politicky korektní době, která tak extrémně dbá na to, aby nikdo nebyl raněn, místo aby se mu ukázalo, že má problém, se kterým by mohl pracovat, je někdo, jako váš partner, velmi vzácný. I když se to občas někoho dotkne, on jen vyrovnává to, co se děje ve společnosti a co nám nyní ukazují ti, kdo se cítí jako morální, intelektuální elita.

Přehnaná politická korektnost posiluje slabost, projektuje problémy ven, místo aby se našla odvaha vše pojmenovat a řešit.

Klidně se můžete vymezit, když se vám zdá, že je partner hrubý. Ale jinak je skvělé, že takoví muži stále existují. Protože je to znak síly, když někdo říká, co si opravdu myslí, bez ohledu na následky. V dnešní době opravdu vzácné koření. Neboli to znamená, že i vy jste silná žena, když jej máte vedle sebe.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“