Mám 3 roky přítele

Mám 3 roky přítele
Partnerská poradna on-line

Dobrý den. Je mi 29 let, a mám 3 roky přítele (36). Každý bydlíme sám, a protože jsme oba pracovně vytížení, vídáme se jen o víkendech. Téma společného bydlení jsem nadhodila, protože to chápu jako logické vyústění vztahu a přípravy na budoucnost, nicméně přítel si není jistý. Bojí se, že se náš vztah zničí, že si zevšedníme (on už s někým kdysi bydlel, a tak to dopadlo). Já ovšem chci vidět, zda jsme schopni spolu žít, protože si s ním budoucnost představuji, a brzy budu chtít rodinu. Řekla jsem mu, jak se cítím, a on si to prý musí rozmyslet. A já teď přemýšlím – pokud mi řekne, že není připravený, těžko mohu čekat, že někdy bude. Myslíte, že je vhodné vztah ukončit? Děkuji za odpověď. Kamila

Kamila

Petra Jarošová odpovídá:

Kamilo, dejte mu čas. Netlačte na něj ani v mysli. Muži jsou dost konzervativní a často potřebují prostor, aby si na něco zvykli a přijali to. Co je pro vás logické vyústění vztahu, může být pro něj překvapení.

Když by rozmýšlení trvalo dlouho, ani tak se hned nemusíte vzdávat toho, co vám funguje. Jednoduše se jen otevřete možnosti, že existuje někdo, s kým vám bude stejně dobře, ale současně s vámi bude chtít být.

Jakmile se objeví, většinou se začne hlásit i ten původní, který si to stále rozmýšlel. Pak máte trochu zmatek, protože máte najednou víc možností.

Víte, jestli je váš vztah silný, nebude o vás chtít přijít. Jestli není, jeho obavy převáží. Poznáte to, jen nespěchejte. Vše se ukáže v pravý čas.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“