Kolegyně mi odsekává

Kolegyně mi odsekává
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,u nás v práci je jedna kolegyně,která mi odsekává,poroučí mi,štěká na mě a někdy mě i poníží.Její sebevědomí je obrovské.Mně se chce v její přítomnosti brečet.Nevím kde se v ní bere ta hrubost.Většina kolegyň se jí vyhýbá,nebo jí podlezá.Chce se mi dát výpověď,protože mě to v takové práci štve.Má mě za hloupou.O každém ošklivě hovoří.Nevím si s ní rady.Vadí mi i to,že je vyčůraná a ráda rozdává práci tak,aby na ní nic nezbylo.Vedení je rádo,že jí má,protože je náš málo.Co mám prosím dělat?Gábi

Gábi

Petra Jarošová odpovídá:

Gábi, klidně můžete odejít. Nikdo vás nemůže nutit být v prostředí, které se vám nelíbí.

Jen by bylo dobré popracovat s tím, co vám tato situace ukazuje o vás. Cokoli nám vadí na druhých a cítíme přitom nějaké negativní emoce, je zrcadlem našeho vlastního problému. Ona vám ukazuje vás samotnou, neboli že byste byla schopna v určitých situacích se chovat stejně nebo podobně. Současně vám ukazuje i váš návyk cítit se jako oběť.

Zní to paradoxně, ale znak, že jste z toho venku, se pozná podle toho, že jí začnete být vděčná za to, že jste díky ní mohla svůj vzorec uvidět a zpracovat. A díky tomu se z něj vysvobodit.

Nemá velký význam hodnotit druhé lidi. Ale je moc užitečné dívat se do vlastní mysli, jak na ně reaguje. Každá naše negativní reakce znamená náš blok. Díky tomu o něm víme a můžeme s ním pracovat. Protože vždycky budeme přitahovat situace, které jsou nám podobné, i když se to egu nelíbí.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“