Když se muži chovají hrubě

Když se muži chovají hrubě
Partnerská poradna on-line

Milá Peťo,

co může znamenat, když se ke mě muži chovají obhrouble, ne vyloženě násilnicky, ale spíš hruběji než něžněji, ať už partneři, kamarádi, či otec, nebo bratr, bratranci – ve smyslu škádlení, pošťuchování, plácnutí po zádech (neuměřeně k mojím pocitům a možná i křehčí postavě), štípnutí do zadku, velmi nepřiměřené plácání po zadku (od kamarádů a partnerů) … došlo mi to nedávno při návštěvě kamaráda, který mě znenadání „čapl“ kolem pasu, ale až mě to zabolelo … mám cca 55kg, měřím přes 170cm … většinou mi říkají jak vypadám křehce, ale chovají se úplně jinak … Co je v tom pro mě za zprávu? Říkám jim, ať se tak nechovají, ohradím se … ale nestačí to, často to udělají opakovaně :( Co já k nim vyzařuju, že ke mě takto přistupujou? Mimochodem, nejsem nějaká sexbobma, ale většinou mi muži, i kamarádi říkají, že vypadám sexy a že je něčím provokuju … andělská mrcha … nicméně je to neopravňuje se ke mě chovat takto, zvlášť když to vědí, že mi to vadí … Co s tím? Co mám se sebou dělat?

Děkuju!

Bára

Petra Jarošová odpovídá:

Báro, tento vzorec bychom mohly nazvat „jsem jejich majetkem“. Z minulosti si taková žena nese podvědomé vzpomínky na situace, kdy její hodnotou bylo jen tělo a muž je mohl bez jakýchkoli zábran používat. Kdy ji vlastnil a nevážil si jí.

Takové ženy byly otrokyněmi, služkami, kurtizánami… Historie lidstva je plná zneužívání a ponižování žen.

Když se vám to nyní děje a vy jste si toho takto vědoma, znamená, že tento vzorec již chce být vyléčen, že vstupuje do vědomého prožívání, abyste si jej všimla a začala s ním pracovat. Jak jste si všimla, nepomůže, když se ohradíte. Oni zrcadlí vaše podvědomí.

Uvědomte si pocity, emoce a myšlenky, když se to děje. A pokaždé je nechte jít, představte si, jak opouští váš systém. Jednoduše si přejte, aby minulost byla pryč. Posílejte lásku všem, kdo k vám byli hrubí, i do minulosti, kde si to nepamatujete, tím se rozpustí negativní svazek.

Ať se vám daří!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“