Když je partner vystresovaný

Když je partner vystresovaný
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Peťo,
moc děkuji za Vaší poradnu, která je úžasná a moudrá. Píšete, že žena je láska…co když je partner vystresovaný z blbostí, dělá si černé myšlenky, aniž by se něco zlého přihodilo, je hypochondrický a přijde mi, jako by si liboval v různých problémech – jako by je i vytvářel. Děje se u nás, že místo vášnivých večerů a nocí se skáče kolem jeho ať už domnělých, nebo skutečných nemocí, volají se lékaři, běhá se tam a jinam a nakupují různé věci pro něj, nebo strašně rád mluví (o hovn…) a já to musím poslouchat. Přijde mi, že dělá z komára velblouda. Moje frustrace – netřeba psát. Není na sex. Je to láska mezi námi, to ano. Jako by ve mne neviděl ženu nebo co. Velice mi fandí v mé aktivitě – jsem úspěšná a ambiciozní. Ale láska má spoustu komplikací a trhlin. Jsem z toho vztahu vyhořelá, když kolem něj poskakuju, jako by nic nestačilo. Když na něj kašlu a dělám si své (jsem hodně živá a tvůrčí), tak mi vyčítá, „že jsem příliš moc.“ Jak to rozklíčovat a vylepšit vztah? Někdy bych po něm s chutí mrskla nějakou kuchyňskou nádobu. Když nám do bytu vletěl ptáček, začal hystericky jančit, a já ho v klídku vypustila ven (ptáčka, ne partnera). Co s tím chlapem udělat-dalo by se to nějak opravit? Děkuji, Zdeni

Zdeni

Petra Jarošová odpovídá:

Zdeni, možná už je na čase přenechat jej nějaké pečovatelce…

Ale abyste se cítila svobodná uvědomit si, co opravdu chcete, potřebujete ještě trochu zpracovat pár vzorců.

Které to jsou? Ty, co vás napadají, když se chová jako malé dítě. Napište si své myšlenky a emoce, které je doprovázejí. Víte, partner a odpovídající myšlenky a emoce jsou zrcadlem vašeho vnitřního muže. Neboli toho, co jste mužům neodpustila. Dokud si to nevyléčíte, bude se tento vnitřní dluh zobrazovat jako neuspokojivý partner.

Víte, muži jsou slabí i silní. Stejně jako ženy. Obojí je v pořádku, v této realitě jednoduše existují všechny možnosti. Jakmile je přijmete bez emocí, jako třeba, že může být černá i bílá, vysvobodíte se od nutnosti prožívat právě tu realitu, která se vám nelíbí. Je to paradox, ale co vám nejvíc vadí, toho se nezbavíte. Jakmile to přijmete jako jednu z možností, svět se změní v otevřený prostor.

Jakmile si vyléčíte vzorce, které vám zrcadlí partner, ukáží se nové cesty.

A malá nápověda: vnímáte jej jako slabého muže. Čím je slabá žena ve vás?

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“