Když mi někdo lže

Když mi někdo lže
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,proč mě strašně vytáčí když mi někdo lže,nebo podvádí?Nedokáží zůstat v klidu.Buď strašně vybouchnu,nebo psychicky trpím.Beru to jako podraz a tudíž jako velkou křivdu.Co mám dělat,aby se mě lež tak nedotýkala?Jaká by byla zdravá reakce?Jana

Jana

Petra Jarošová odpovídá:

Jano, cokoli nás ruší, děláme samy. Neznamená to nutně, že lžete. Ale vy lež vnímáte jako podvod na sobě. Ptejte se sama sebe, jakým způsobem podvádíte vy?

Může to být daleko jemnější úroveň, ale určitě to děláte. Důvodem lži je vždycky strach, že pravda by nevedla ke kýženému výsledku, nebo že za ni budeme potrestány. Neboli: kdy jste příliš přísná na druhé a nedáte jim prostor? Kdy sama máte pocit, že jej nedostáváte?

Hněv zmizí, jakmile vše pochopíte a uvidíte, proč se lidé tak chovají. Každý chce být šťastný, jen lidé málokdy použijí užitečné nástroje. Když se ve vás objeví soucit s jejich voláním po lásce, hněv bude pryč. Neznamená to, že máme podporovat lež. Ale jakmile přijmete ty, kteří lžou, objeví se prostor ke změně chování. Hněv ještě nikdy nic nevyléčil.

Hodně štěstí!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“