Jsme před rozchodem

Jsme před rozchodem
Partnerská poradna on-line

Ahoj Peťi, poradíš prosím? Jsme s partnerem před rozchodem, dělam si retrospektivu, co jsem kdy udělala špatně.
Uvědomila jsem si, že už od začátku vztahu jsem se k partnerovi chovala opatrně, protože jsem v něm vnímala velkou ublíženost a ukrivděnost a když mě třeba něčím naštval tak jsem mu nechtěla nic říct, abych mu neublížila ještě více. Chránila jsem ho před domnělým zraněním, které jsem mu já nechtěla způsobit tím, že bych mu řekla něco, co by se mu nemuselo úplně líbit jelikož mám zafixováno, že muži se většinou začnou bránit tak, že vše obrací zpět a útočí pak na ženu. Možná jsem také reagovala nebo sdělovala věci tak, že to mohlo působit útočně, pod vlivem emocí – naštvání. Párkrát jsem na něj vyjela, ale zpětně vidím, že to bylo proto, že jsem právě nechtěla nic říct a jelikož jsem neveděla jak mu to sdělit tak jsem se naštvala na sebe, a proto tam byla z mé strany jistá hněvivá vyčítavost, aspoň on mě dával takovou zpětnou vazbu, že jsem na něj zlá a ošklivá, to ve mě zase vyvolalo dojem, že je jako malý chlapec, kterému chtějí všichni ublížit a toto mě dost dráždilo, protože mu nikdo ublížit nechtěl, ale on to tak stále bral. Partner je na sebe velmi háklivý a rovněž neskutečně urážlivý, nechce nebo nevnímá moje postoje a vysvětlování a obhajování.

Denisa

Petra Jarošová odpovídá:

Deniso, takový  muž, ať děláte cokoli, nikdy nebude spokojený. Na této úrovni jste nemohla udělat lépe nic.

Ale na co by bylo dobré zaměřit, je vaše opatrnost v komunikaci. Ona ukazuje – jak sama píšete – že jste již měla podobné zkušenosti. Neboli že takové situace přitahujete.

Zjistěte, kde si nevěříte, v které oblasti a kdo vám v tomto životě tuto nedůvěru předal. A tomu dotyčnému posílejte tolik lásky, kolik jen můžete, dokud nepocítíte úlevu. Je archetypem všech těch, se kterými jste kdy měla podobnou zkušenost a kde zůstaly blokády.

Potom se karta otočí a vám přijdou do života jiné typy mužů.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“