Jsem zoufalá

Jsem zoufalá
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, potřebovala by jsem radu. S přítelem jsme spolu 7 měsíců. Od prvního týdne vztahu spolu žijeme. Po měsíci vztahu mě ukázal své přátele. Od té doby mám pocit, že jsou kamarádi na 1. místě a pak někde v dálce já. Když navrhnu třeba hory – okamžitě řekne že by jsme mohly jet s kamarády. Skoro každý týden u nás někdo je.. Jsou to 6ti hodinové návštěvy spojené s alkoholem a tím , že já stojím u plotny a varím jim. Přítel řekl že jsou zvyklí že jeho přátele u něj ní.. Ale teď je rozdíl U NĚJ TEĎ UŽ JE PŘECE U NÁS A já nesouhlasím abych každej týden posluovala a někoho živila.Za 7 mesíců nás ani jeden kamarád nepozval k sobě třeba na blbý kafe.Vždy se opijí a doma mám pak epořádek kterej sklízím opět já.Nehledě na to že, když už se tohle děje tak u nás kamarádi prostě muusí přespat, kdyby bydleli 100km dál tak neřeknu nic ale oni většinou bydlí za rohem nebou max 5min. taxikem. Potřebuji snad i své soukromí. Teď jsem šla třeba s přítelem do sauny a nečekaně nás doprovázel jeho kamarád.
Přítel se se mnou hádá a vyčítá mi že je nemám ráda, ale jak můžu mít ráda někoho kdo se staví do našeho vztahu.Nechci aby se kamarádů vzdal ale aby si uvědomil s kým chce vůbec žít.
Už jsem zoufalá.

Klárka

Petra Jarošová odpovídá:

Klárko, toho muže nezměníte. Má své priority a žena je pro něj jen tou, která je pomáhá naplnit.

Nemá význam být zoufalá. Jestli je to váš byt, pošlete jej pryč. Jestli jeho nebo společný, najděte si svůj a jste volná.

A bylo by dobré zapracovat na vzorci být obětí. Do té doby hrozí, že zase potkáte někoho podobného. Je zbytečné se trápit kvůli tomu, co nejde změnit. On se změnit nechce; to už by to udělal.

Držím vám palce!

 

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“