Jsem unavená

Jsem unavená
Partnerská poradna on-line

Petro prosím poraďte. Jsem unavená. Je mi teprv 24, ale vybrala jsem si těžkou školu, která se naštěstí blíží ke konci. Do toho pracuju. Řeším co budu dělat potom, netuším, co si vybrat za práci. Zároveň už roky řeším dost zvláštní vztahy z chlapama. Od té doby co na sobě pracuju díky vašim radám se spousta věcí zlepšila. Pracuju na sobě neustále, ale teď už se citím unavená i z toho, každý partnerův čin co mě rozesmutní, tak vím, že je to moje zrcadlo, ale nějak mi to teď nejde se zlepšovat. Přála bych si klid, poradíte mi prosím, co teď?

Iva

Petra Jarošová odpovídá:

Ivo, je logické, že to nejde. Smutek není emocí, která umožní pozitivní změnu. Když chcete, aby byl vnější svět příjemný, negativní emoce není cestou. Jakmile chápete, že vše je pouhým odrazem vašeho prožívání, je to úplně logický závěr.

Nikdy nebude klid ve smyslu, že by se nic nedělo. Ani není třeba se trápit tím, že vidíme vlastní nedokonalost. Místo toho se můžeme radovat z narůstající moudrosti a pochopení, jak mysl funguje. Tak budete mít víc a víc vnitřní síly a nebudete se zbytečně vyčerpávat omezujícími vzorci.

Chyba je chybou, jen když děláme stále tutéž dokola. Jakmile se ji uvědomíme, stane se krokem na cestě a zkušeností. Identifikovat se s vyčerpaností není užitečné. Radujte se z toho, co už jste všechno dokázala a buďte na sebe hrdá. Jste šikulka!

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“