Jsem šťastně zadaná

Jsem šťastně zadaná
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,
Jsem již rok a půl šťastně zadaná s přítelem. Před ním jsem devět let byla zamilovaná do jiného. Nic kromě vzdáleného přátelství však nebylo. Do této doby jsem byla opravdu šťastně zadaná, dokud mi onen muž nenapsal se zájmem o mě. Teď jsem z toho dost smutná a nevím, co by pro mě a také mého přítele bylo nejlepší.

Anonym

Petra Jarošová odpovídá:

Záleží, na co nyní myslíte. Jestli je vaše mysl stále u toho druhého, potom to znamená, že současný muž, byť zcela jistě skvělý, je pro vás jen náhradníkem. Jinak byste to takto neprožívala.

Jen musíte počítat s tím, že vyjádření zájmu mnoho neznamená. Může z toho být nádherný vztah a nebo také ne. Nejspíš budete čelit mnoha nejistotám, když se pro tohoto muže rozhodnete.

Neznamená to, že by to bylo špatné rozhodnutí. Ne špatné z hlediska vašeho rozvoje. Nejistota je vždy skvělá půda pro vnitřní růst, kdy hledáme jistotu samy v sobě a učíme se vnitřní svobodě. Neboli můžete zůstat s prázdnýma rukama, bez partnera, ale bohatší o zkušenost, kterou byste jinak nezískala. Protože chcete-li jistotu, pravděpodobně vás s tím druhým nečeká. Musela byste velmi pracovat sama na sobě. Ale to je nejlepší věc na světě.

Také můžete chvíli počkat. Protože skutečný zájem se vyjadřuje aktivitou. Když nebude z jeho strany žádné pokračování, můžete s vděčností zůstat u současného muže. Skutečný muž je po vašem boku a chrání vás, ne kdesi v oblacích.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“