Jsem sestřička

Jsem sestřička
Partnerská poradna on-line

Milá Petro,já jsem také sestřička a nastoupila jsem do jedné okresní nemocnice.Při jedné noční službě se mi stala jedna moc ošklivá věc.Přišel mi na oddělení p.doktor,stoupl si za mě a sáhl mi pod šaty na zadek a také na prsa a já se otočila a praštila ho hadrem do obličeje.Strašně se naštval řekl mi,že jsem kráva a že zažiji peklo.Moc se stydím o tom mluvit a bojím se už chodit do práce.Pan doktor mi dělá naschvály,ponižuje mě před kolegyněmi a dělá ze mě nejhorší sestru.Nevím proč to dělá a co mám teď dělat.Doma brečím a přemýšlím,že budu muset dát výpověď.Nic jsem přeci neprovedla tak co teď mám dělat?Jana

Jana

Petra Jarošová odpovídá:

Jano, nemáte se za co stydět. Hierarchický ztuhlý nemocniční systém bohužel není nic pěkného a je to něco, co stále přežívá v místech, která byla dříve doménou mužů a jejich nadřazenosti.

Zkuste se na to podívat jinak. Proč se vám to stalo? Odpověď je ve vaší reakci. Chybu udělal on, ale špatně se cítíte vy. On udělal viníka z vás a vy se bojíte. Tento vzorec on nezpůsobil, již jste si jej přinesla. Bylo by dobré s ním pracovat; díky tomu se věci okolo vás začnu měnit. Klidně můžete změnit místo, jen jde o to, že dokud si vzorec nezpracujete, může se vám to dít zase.

Narovnejte se a probuďte v sobě hrdost. Jste skvělá a nikdo vás nevystraší. Dělejte si svou práci a kdykoli se objeví strach, nechte jej odejít, stále a stále. V určitém okamžiku zjistíte, že je pryč. A potom už si na vás žádný muž nedovolí.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“