Jsem nespokojená

Jsem nespokojená
Partnerská poradna on-line

Milá Petro. Jsem s manželem 15 let. Minimálně 3 roky zpět jsem nespokojená a nešťastná z nezájmu, neprojevování lásky ke mě, chybely mi maličkosti, které by toto dokazovaly. Třeba obejmutí. Taky to, že já jsem doma víc zastávala mužskou a manžel ženskou roli. I toto mi vadilo. Mluvili jsme o tom, manžel tomu nepřikládal váhu. Jinak jsme neměli problémy, o děti zájem projevoval normálně. V létě jsem se setkala se známým, kterého znám léta. Od začátku jsme měli pro sebe slabost. Je také ženatý. Párkrát jsme se předtím sešli, ale k ničemu nedošlo. Až v létě jsme se dostali do mileneckého vztahu. Ze začátku říkal hezké věci, že mě miluje a potřebuje, jezdil často. Byl pozorný a umí hezky vést. Cítila jsem se s ním jako žena. Říkal, že s manželkou, s kterou má děti, to neklape už pár let. Kolem Vánoc se něco změnilo, manželka se stáhla, nechává ho být, už se moc nehádají. A on už mou společnost tak moc nevyhledává. Je to pro mne frustrující. Potom, co se to můj manžel dozvěděl, reaguje hodně hystericky, řekla bych až žensky. Nic mě ale nepřivádí na myšlenku, abych
s ním zůstala. A já jsem zmatená z toho, jak se s celou věcí vypořádat. Na milenci mi záleží.Můžete prosím poradit, nebo navést, co tato situace znamená, na co má poukázat? Díky

Klaudie

Petra Jarošová odpovídá:

Klaudie,  když vám nějaký muž říká, že mu manželství neklape, když se s vámi miluje a říká hezké věci, zdaleka to neznamená, že chce situaci řešit. nebo dokonce být s vámi. Ve skutečnosti se to většinou nestane. Muž vám říká, co chcete slyšet, když se s vámi chce milovat. Ale většinou to tak nemyslí a to hlavně, když je zadaný. Je to daň za to, že lžeme. Potom i my se stáváme obětí lhaní.

Máte plné právo se s manželem rozejít, když s ním nejste šťastná. Jen je důležité odejít bez výčitek a pocitů křivdy, protože jinak je prakticky stoprocentní jistota, že v dalším vztahu nebudete spokojená, nebo se ani neobjeví.

Současně bych nepočítala s milencem jako novým partnerem. To už by se nyní choval jinak. Je zřejmé, že románek pro něj už končí.

Víte, nejsem si jistá, že máte nyní sílu odejít. Ale můžete na sobě začít pracovat, více porozumět sama sobě, uvidět a vyléčit příčiny nefunkčního vztahu. Potom se vše bude dít přirozeně, uvolní se napětí mezi vámi a manželem, bude to snazší i pro děti. Chápu, že máte teď pocit, že se vám vše rozsypalo a že život končí, že už vás nic nečeká. Ale to je jen jeden ze vzorců, kterých máme my ženy spoustu a potřebujeme si je zpracovat, aby zbytečně neomezovaly náš život. Jste ještě mladá a můžete zažít mnoho krásného. K tomu je třeba se naučit, že věci se nedějí náhodně a že jim můžeme rozumět i je ovlivňovat svým vnitřním nastavením pro dobro své i druhých lidí.

Ať se vám daří!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“