Jsem na syna sama

Jsem na syna sama
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro,dnes přinesl můj 13 letý syn vysvědčení.Mám skžádný celý den.Mám velmi náročnou práci,jsem na syna sama a celé dny jsem se s ním učila.Je to chytrý kluk,ale bez zájmu k čemukoli. Nechodí do kroužku,nechce se učit,nechce pracovat,všechno je mu fuk,ničeho nechce dosáhnout a tíhne k problematickým dětem. Denně jsou u nás scény kvůli uční.Nevím si s ním už rady,nevím jak ho namotivovat,jak se s ním bavit,všechno a všichni jsou trapní.Moc se bojím,že ho nevychovám dobře,že z něho nic nebude.S tatínkem se navštěvuje,ale ten moc pije,takže tam k žádné motivaci nepřijde.Dá se ještě něco zachránit?Není mi to jedno.Zuzka

Zuzka

Petra Jarošová odpovídá:

Zuzko, polovinu genů má od tatínka a toho jste mu vybrala vy. To je faktor, který neovlivníte, protože už se stalo. Další, který bude ještě pár let působit, je puberta. Tu musíte vydržet, protože hormony natolik ovlivní prožívání, že žádné vysvětlování nepomůže.

Ale potom je tady něco, s čím pracovat můžete.

Jednak by stálo za to změnit návyk dělat doma scény. Známou definicí bláznovství je, že děláme  stále totéž a očekáváme jiný výsledek. Když nepomáhají, asi to není dobrý nástroj. Váš syn potřebuje lásku, ne nervózní maminku.

Vy do ně stále projektujete nevyřešený vztah s jeho otcem. Nebavíme se teď o něm, věřím vám, že je to budižkničemu. Otázka ale je, proč se stal vaším partnerem a proč s ním máte syna. Je to proto, že ve vašem podvědomí jsou nevyléčené pocity křivdy vaše a vašich předků, které vznikly ve vztazích podobných tomu s vaším bývalým mužem. Cokoli zůstane nevyléčené, bude stále dokola přitahovat podobné situace. Neboli sice jste poslala muže pryč, ale protože jste si nechala křivdy v sobě a nepracovala s nimi, zrcadlí je vám nyní další muž vašeho života – váš syn. Dokud si toto nezpracujete, můžete se ukřičet a nic se nezmění. Jen zničíte jeho důvěru ve vás a vše ženské. Protože on si tvoří představu o ženách podle vás, jeho maminky. Takže vidí pracovitou paní, která je současně plná negativních pocitů, je permanentně vyčerpaná a nespokojená.

Nemusí to tak zůstat. Ani nemusíte zůstat na všechno sama. Ale aby vám do života přišel muž, který již nebude zrcadlem vzorce budižkničemu, je třeba, abyste si tento vzorec vyléčila v sobě. Potom se uleví vám i vašemu synovi. Jinak se vám bude stále vzdalovat.

I když toho máte hodně a nemáte peněz nazbyt, můžete číst. Stáhněte si Zákon rezonance a Radikální odpuštění. Když jim opravdu porozumíte, změní vám to život a bude dobře.

Ať se vám oběma daří!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“