Jak se rozejít

Jak se rozejít
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,
Je mi 21 let, s přítelem chodím dva roky a teď asi dva měsíce spolu bydlíme. Přibližně od té doby jsem si začala uvědomovat, že ve vztahu nejsem šťastná a že se oba zájmově i temperamentem úplně rozcházíme. I intimní život je poslední dobou dost problematický. Zatím si však rozchodem nejsem vubec jistá. Občas mám pocit že bude všechno v pořádku, občas bych nejradši odešla hned.. myslím si, že to asi chce ještě čas, i když nevím kolik. S čím si však nedokážu sama poradit, je to, jak o těchto věcech s přítelem mluvit. Nechci mu ublížit a zároveň se chci vyjádřit jasně, aby neměl pocit, že se ni neděje. Rozchodu se bojím především proto, že jsme na sebe hodně vázaní a nechci aby to bolelo. Lze najít nějaký způsob, jak se rozejít v klidu a mluvit o tom tak, abychom se na všem vzájemně dohodli a našli společné řešení? Bojím se slz a bolesti především z jeho strany. I když mám pocit že náš vztah nemá budoucnost, mám přítele stále ráda a nechci aby byl kvůli mě smutný. Pokud je to alespoň trochu možné, potřebuji poradit jak docílit co nejklidnějšího rozchodu a jak o tom s přítelem mluvit.

Lena

Petra Jarošová odpovídá:

Leno, nejde to příliš ovlivnit. Podle vašeho popisu to vypadá, že s rozchodem váháte hlavně proto, že se bojíte jeho reakce. Neboli je dost možné, že taková i bude.

Silný muž se zachová jako gentleman, za vše poděkuje a zůstane s vámi i nadále v přátelském kontaktu. Od slabého můžeme čekat scény a citové vydírání.

Nezůstávejte v ničem, co vám nevyhovuje. On tím sílu nezíská, když s ním budete jen ze soucitu. Potřebuje se otrkat a často se zkušenost a síla objeví jen v obtížné situaci.

Buďte laskavá, ale dělejte, co opravdu cítíte. Čím dříve odejdete, tím dříve bude mít šanci být se ženou, která jej opravdu bude milovat.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“