Expřítel se vrátil

Expřítel se vrátil
Partnerská poradna on-line

Milá Péťo, již jsem Vám psala, že se semnou přítel rozešel a odjel do zahraničí a já jsem bojovala s anorexií..
Nyní se ex-přítel vrátil. A sešli jsme asi 3x. Řekla jsem mu o svém problému (anorexie), že mi chybí, a že bych byla ráda, kdyby nám dal šanci. Ex-přítel mi říkal, že mi nechce ublížit, že mě rád viděl, že mu bylo se mnou hezky, že nám chce dát šanci, že chce jít na to pomalu, že nechce, abych se scházela s někým jiným, ale když jsem mu řekla, že mám z něho pocit, jako bych se mi vtírala, tak mi na to řekl, že trochu jo. A to mě dostalo! Přijde mi, že si hrozně protiřečí. Nemám z něho pocit, že o mě tolik stojí.
Nevím, jak se k němu chovat, aby nám to klapalo. Chci, aby o mě bojoval. Moc bych si přála, abychom byli opět šťastní, ale jde to vůbec?

E

Petra Jarošová odpovídá:

Milá E, dokud budete léčbu nazývat bojem, mnoho se nezmění. Vaše nemoc je zrcadlem vás samé, vašeho chybějícího sebepřijetí. Neobjevila se náhodou. I váš vztah se zrcadlem, ve skutečnosti za ním bude stejný vzorec, který způsobil vaši nemoc. I vaše potřeba aby o vás bojoval, stále je to o tom stejném.

Dokud se necítíte sama dostatečně cenná, nikdo o vás bojovat nebude. A když o vás nikdo nebojuje, asi se tak necítíte. Nemá cenu se kvůli tomu trápit nebo zlobit, spíš pochopit, že on vám v každém okamžiku ukazuje vás.

Je zásadní, abyste na sobě pracovala a také počítejte s tím, že to bude na roky, spíš celoživotně. Když si z toho uděláte koníček, jako většina žen z této poradny, vše se stane součástí procesu cesty k sobě. Hlavní je, aby vás to bavilo. Nalézt samu sebe je daleko důležitější, než nějaký konkrétní vztah. Ty přicházejí a odcházejí, ale vnitřní moudrost a sílu nám nikdo vzít nemůže. Šťastní budete, až vy budete šťastná sama od sebe. Určitě je to možné.

Ať se vám daří!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“