S exmanželem se staráme o dcery

S exmanželem se staráme o dcery
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Petro,

s exmanželem se v rámci střídavé péče staráme o dvě dcery. Jedné výrazně finančně nadržuje (placení drahého koníčku) a před dětmi nejen, že velmi podrobně probírá své finanční záležitosti (zkresleně – má velké příjmy), ale před dětmi (i soudem – kvůli alimentům) si hraje na největšího chudáka.
Řeším, že zatímco jedné dceři dopřává, druhá stojí stranou.
Já k dětem přistupuji spravedlivě, obě ode mě vše dostávají stejným dílem.

Bojím se, co to udělá s dcerou, která u tatínka není středem jeho finanční štědrosti. Do podvědomí jí to může ukládat vzorce, s nimiž pak půjde životem …

Mohu jí nějak pomoct? Dost mě to trápí.

Moc děkuji.

Silva

Petra Jarošová odpovídá:

Silvo, chápu, že si děláte starosti. Ale ona už je má; stejně jako vy. Proto se mu narodila.

Souhlasím, že by bylo hezké, kdyby rodiče měli všechny své děti rádi stejně. Jenže se to neděje. Odpověď je starší, než tento přítomný život.

Důvodem, proč se lidé potkávají, nebo proč se děti rodí určitým lidem, jsou karmické svazky. Jako se potkávají lidé a někdy to mezi nimi funguje a někdy se hádají, protože to tak dělali už v předchozích životech a svůj návyk si přenesli do toho současného.

Svazky v rámci rodiny jsou vždy velmi silné, ať už pozitivní nebo negativní. Neboli je zřejmé, že váš manžel má s jednou dcerou dobré svazky, s druhou řekněme průměrné. A neví proč a nemůže si pomoct a dává to najevo svým chováním.

Že si před nimi hraje na chudáka je pro něj samotného ponižující a vypovídá to, že není velkým hrdinou.

Ve skutečnosti nikdy není nevinná oběť a zlý viník. Vždy je zde karmické propojení, kdy si lidé po mnoho životů navzájem stále oplácejí, co si udělali v tom předchozím, tak dlouho, dokud někdo nezmoudří, nepochopí souvislosti a nedojde mu, že vždy přitahujeme přesně to, co vyzařujeme. Neboli přestane projektovat vinu vně a změní sám sebe. Potom celá karma zmizí, protože už zde není nikdo, kdo by se cítil jako nevinná oběť.

Svým dcerám nejlépe pomůžete tím, že si sama zpracujete své rodové linie a porozumíte, jak funguje příčina a následek. Že neexistuje smůla ani náhoda, ale že si vždy přitáhneme následky toho, co jsme dělaly samy. Díky tomu se objeví velká vnitřní svoboda a vysvobodí se bolavé vztahy.

Když budete s dcerami sdílet svou objevující se moudrost a zkušenost, dáte jim do života něco velmi cenného: už se nebudou nikdy cítit jako oběť. Zcela jim to změní život.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“