Došlo ke změně

Došlo ke změně
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Petro,

mám dotaz ohledně přítele. Od začátku jsem se s ním cítila báječně uvolněně, měla jsem poprvé pocit, že se chovám naprosto přirozeně a on mě tak miluje. Nyní po skoro třičtvrtě roce došlo ke změně. Pokud něco odmítnu nebo nechci to co přítel, urazí se a nemluví se mnou. Dokonce mi ani nezvedal telefony, nechce mě vidět, prostě je uražený jak malý kluk. Jsem z toho dost vedle a nevím co mi to má ukázat nebo mě naučit. Myslím, že on nemá rád pocit odmítnutí, který já také těžce nesu. Myslím si, ale že jsem dost tolerantní a spoustu věcí chápu. Poprvé jsme měli konflikt když jsem mu řekla, že mám v plánu být o víkendu se synem ať nejezdí, že se uvidíme o den později a podruhé nyní když jsem s ním ze zdravotních svých důvodů nejela sportovat. Mám pocit, že mě za to trestá, protože nechce přijet ani za mnou, najednou mám na několik dní program a práci beze mě. Jindy za mnou denně jezdí bez ohledu na to, zda se mi to hodí nebo ne. Moc ho miluji a chci s ním být, zároveň ale nevím jak toto řešit. Nechce se o tom bavit, má svou pravdu a dokonce mě ujišťuje, že by mé zdravotní problémy nebyly kdybych si udělala v hlavě pořádek a navíc s ním jela sportovat. Je na duchovní úrovni někde jinde než já a měl by mě brát přeci takovou jaká jsem.
Poraďte mi prosím kde mám začít

Renata

Petra Jarošová odpovídá:

Renato, tři čtvrtě roku spadají do období, kdy pomalu opadávají počáteční hormony zamilovanosti. A začnou se ukazovat vzorce, které předtím byly zakryty. Není to nutně přetvářka. Jen se lidé cítí tak dobře, že se mentální blokády nevynoří.

Takže vy máte tu čest s jeho žárlivostí, neboli nízkým sebevědomím. Je jedno, za co to maskuje. Jinak by se takto nechoval. Dá se s tím pracovat, ale znamená to jednak, že nesmíte ustoupit ze svých pozic a nedovolit, aby vás svým nátlakem omezoval, současně ale bude třeba permanentně jej sytit láskou. Stále dokola, dokud s ním budete.

Určitě vás miluje. Jestli máte ráda výzvy a máte hodně energie, hodně se toho s ním naučíte.

Držím vám palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“