Dcera mi nechce pomáhat

Dcera mi nechce pomáhat
Partnerská poradna on-line

Krásný den, já mám otazku ohledně dcery. Je ji skoro 9 let a kdyz na ni trenérka zvýší hlas hned dcera brečí sekne se a už nechce dělat nic. Jeji trenérka je žena s velkým srdcem. Doma se nechce učit hned jak ji to nejde. Nechce mi ani moc pomáhat když má vyklidit myčku hned se ptá co jako bude dělat jeji mladší sestra. Když prohraje nějakou hru je naštvaná. Když je na vikend u babičky stěžuje si , že ji mladší sestra a bratranec otravuje a že babička napomene jí. Nechce odjet ani na soustredeni nejraději je doma se mnou. Trenérku má ráda , ale co jí nejde nechce trénovat. Někdy ji něco musím rict treba 4x aby to udělala. Jsem z ni zmatená, protože já sama diky rozvodu na sobe pracuji a vidím i změny u dětí. Druhá dcera je také citlivá, ale u ni vidím, že používá srdce. Jak to můžu prosim změnit? Byla jsem jako ona projektovala vinu do lidi , ale ted na tom pracuji. Je to ma vina? Dělám něco špatně? Nebo se mi uz taková narodila právě proto abychom se ucily spolu? Hodně ji dovolím nechci křičet vydirat a manipulovat, ale jak mam udělat aby mi doma s něčím pomohla a chtěla mi pomoci? Stejně jako známky ve škole pro me nejsou důležité a ona to vi , ale je pro mě důležitá snaha a učit se denne 30 minut není zas takova hrůza. Mám být víc důsledná? Moc moc dekuji

Jana

Petra Jarošová odpovídá:

Jano, je opravdu skvělé, že jste na sobě začala pracovat. Pomůže to vám i vašim dětem.

Víte, ty nejkomplikovanější děti jsou nejlepším zrcadlem toho, co jsme si v sobě potlačily a stále nevidíme nebo nechceme vidět. Neboli vše, co vás ještě ruší u dcery, jste vy sama. Neznamená to, že se chováte stejně. Ale cítíte se stejně, jen třeba reagujete v daných situacích jinak.

Vše, co popisujete u své dcery, je volání po lásce. Ona se necítí vámi milovaná, protože vy máte blíž k té mladší, co má srdce. Neznamená to, že jste špatná matka. Jen jsou vám nepříjemné vzorce, které vám ona ukazuje a které si máte i vy zvědomit a vyléčit.

Vůbec se nebavíme o něčí vině. Ona už tyto vzorce měla a proto se vám narodila. Současně tím, že si je navzájem zrcadlíte, je můžete všechny rozpoznat a vyléčit.

Nejsem si jistá, že potřebuje víc důslednosti. Potřebuje víc vaší lásky a přijetí. Bude to pro vás snadné, jakmile uvidíte, že vše, co vám na ní vadí, jste vy sama. Potom bude jednoduché vše opravit v sobě a díky tomu se ona začne cítit vámi přijímaná. Protože to je to hlavní, po čem opravdu touží. Nenechte se zmást jejím odporem. I to je jen maskovaná potřeba lásky od maminky.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“