Co s mužskou podezíravostí

Co s mužskou podezíravostí
Partnerská poradna on-line

Dobrý den. Jak si poradit s mužskou podezíravostí? 20let jsem byla tak poslušná až nudná, že si muž našel milenku (6měsíců jsem nevěděla, 2,5roku střídavě ano). Sám byl vždycky velmi žárlivý. Díky krizi jsem se naučila mít se ráda, díky terapiím i pročítání Vaší poradny vidím svět jinak. Jsem uvolněnější, otevřenější, soustředím se na pozitiva. Začala jsem cvičit, občas si vyjdu s kamarádkami. Manžela mám velmi ráda, záleží mi na něm, věnuji mu pozornost, pochopení, péči. Přesto cítím odstup, říká mi informace napůl, sám kvůli všemu žárlí, podezírá. Vyčítal, když jsem jezdila každý den k umírajícímu tátovi, žárlí, když chodím cvičit (2-3x týdně 1,5hodiny). Sám je zvukař, víkendy akce do rána. Teď se mi objevil gyn.problém, příčina není jasná. V době jeho nevěry jsem trpěla často, dle lékaře to mohlo mít s nevěrou spojitost. Muž dělá dusno, odmítá se mnou intimně žít („on je čistý, někoho musím mít já“). Vím, že bychom mohli mít hezký život, děláme si plány na léto, do budoucna. Ale nechci sedět na zadku a čekat na něj, aby byl doma klid. Věřím v nás, i když mi nedávno řekl, že je se mnou, protože je to správné. Má mne rád, jinak bych mu prý byla ukradená a nerozčiloval se… Co má žárlivost ukázat na mně? (Sestra často žárlí na štěstí druhých) Co dělám špatně, mohu líp? Děkuji

Majka

Petra Jarošová odpovídá:

Majko, váš popis nevypadá jako manželova hluboká láska k vám. Spíš s vámi zachází jako se služkou. Musíte poslouchat a on může všechno.

Jste laskavá a snažíte se vyřešit vše po dobrém. V tom není žádná chyba, ale vnitřní postoj vychází z touhy po klidu a pohodě a je velmi nejistý. On to cítí, takže pro něj nejste dostatečně atraktivní. Není to o vzhledu, ale vašem postoji k sobě, který je zatím dost neuvědomovaný.

Jestli jste měla potíže při nevěře jednou, je dost možné, že je to nyní stejný případ. Ale on to hází na vás. Tělo dává najevo, že žena ve vás není šťastná, i když se snažíte, jak můžete. To se nevyřeší tím, že jej budete poslouchat, ale že se budete víc věnovat práci na sobě, vyléčení starých blokád a zranění v rodových liniích. Je dost možné, že si potom už nic nehezkého k vám nedovolí a bude se daleko víc snažit. Ale jeho žárlivost se nejspíš už nezmění.

Mějte se moc hezky!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“