Chování manžela

Chování manžela
Partnerská poradna on-line

Dobrý den Petro, jdu si do Vaší poradny pro radu. Nevím co si mám myslet o chování mého manžela, který už má 1,5 roku vztah s jinou ženou. Řekl že už mě nemiluje, což chápu a smířila se s tím, ale že si mě moc váží a nejsem mu úplně lhostejná. Vím že s dotyčnou se hádají kvůli její velké žárlivosti na mě, on přijímá mou péči,doma má klid, žádné hádky, já mu nic nevyčítám a se situací jsem se smířila. Začala jsem na sobě hodně pracovat, být více sebevědomá, učím se sebelázce. Nedávno mi řekl, že i když se rozjedou, milovat mě nebude, a já také nejsem naivní abych si to myslela. Jen mě občas napadá, jestli nechce mít otevřená zadní vrátka. Moc děkuji za odpověď.

Ivi

Petra Jarošová odpovídá:

Ivi, jasně, že chce. A také vás má rád. Jste laskavá žena a jeho uklidňuje, když s vámi je. Proto se vrací od té fúrie, která jej současně ale velmi přitahuje.

Víte, hodně mužů je přitahováno žárlivými hádkami. Současně jim vadí a současně jim dávají určitý pocit jistoty, že dotyčná o ně opravdu stojí. Je to nezralý pohled, ale má jej většina lidí. Na druhou stranu se váš muž potřebuje dát dohromady a vy mu nabízíte zázemí.

Je moc dobře, že na sobě pracujete. I velkorysost, s jakou jste vše přijala. Jen to působí trochu moc rezignovaně. Určitě můžete potkat muže, kterého budete milovat a on vás.

Zkuste se zamyslet nad tím, proč jste stále přitahována k muži, který vás nemiluje. Kde jinde v rodině naleznete tento vzorec, včetně ochoty zůstat a brát aspoň drobky. Jakmile si jej zpracujete, hodně se toho může změnit.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“