Chceme vztah zlepšit

Chceme vztah zlepšit
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, reaguji na dotaz Báry, která se rozešla s partnerem. Jsem ve velmi podobné situaci ( jen jsme se po rozchodu k sobě vrátili a partner i já chceme vztah zlepšit a pracovat na něm ) a Vaše odpověď se mi moc líbila. Nejvíc mě zaujala věta: „Očekáváte od něj, že vám dá jistotu a pocit milovanosti, které máte nalézt sama v sobě.“ Můžete prosím poradit, jak na to?
A je nějaká šance, že když se budu učit já být zdrojem lásky a tu mu posílat ( tudíž ji najdu v sobě, v tom byl největší problém. Má nejistota a že jsem od něj cítila málo zájmu ), že se náš vztah zlepší?

Karolína

Petra Jarošová odpovídá:

Karolíno, možná ano a možná ne. Protože vztah je vždy o dvou lidech. Ale co můžete udělat za sebe, jste krásně napsala ve svém dopise. Tím se vymaníte z návyku závislosti a díky tomu se buď chování partnera zlepší, nebo se vám objeví jiný, který již bude zrcadlit vaši proměnu.

Opravdu je to tak jednoduché. Posíláte lásku, stále a stále, den za dnem. I když se vám nechce, i když se vám zdá, že si ji nezaslouží. Bez hodnocení a podmínek. Počítejte s tím, že překonáváte návyk starý tisíciletí. Zlepšení v rámci měsíců či let je vlastně zázrak. Potřebujeme trénovat trpělivost a vytrvalost. Jsou to královské kvality, které se v životě hodí a jsou skvělým příkladem pro druhé.

Moc vám držím palce!

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“