Ohlasy

Dobrý den Petro,
se zájmem čtu a přiznám se, že i analyzuji vaše příspěvky. Je to sice zaměřené na muže, ale poučné i pro nás. Vaše zaměření je většinou jednostranné. Pár jsou, ale dva, proto je třeba vzít v úvahu, jak vztah chápou i muži. To směru by se mělo i radit. Ne vždy výměna partnera je to pravé. Myslím si, že správní chlapi jsou zadaní. To, co zbylo je odvar. Sám jsem měl loni krizi, kterou jsme oba zvládli a zjistili jsme, že k sobě patříme. Manželka po přechodu přibrala a já se začal ohlížet po jiných. Ona zhubla a já flirtování nechal. V dotazech žen je pořád dokola cítit to, že ji muž přestal vzrušovat? Pokud vím, tak většinou žena miluje muže, když s ním spí. My naopak milujeme ženy, když se s nimi můžeme spát. Jsme jednodušší. Vy to víte a často toho zneužíváte. Neustále zkoušíte naši sílu. Nejhorší je, že z chlapa kterého jste bezmezně milovaly tímto uděláte onuci. Škodíte si sami sobě. Myslím si, že ten první je většinou ten pravý. My jsme spolu 37 let. Máme 3 děti a 3 vnoučata. Není třeba experimentovat. Nevyplácí se to! Je třeba se postupně neustále se přizpůsobovat, jak jde věk dál. Nerezignovat! Nehledat vzrušení. Inovovat. Hlavně neustále na vztahu pracovat. Aspoň mě to zachránilo rodinu.

Gustav

Gustav

Dobrý den.Dnes jste opět moc hezky odpovídala.Děkuji Jarka.

Děkuji za moc krásné odpovědi našim trpitelkám. Každý den na ně čekám.Jsem ráda,že existuje tato poradna a že někdo rád pomáhá.Už se těším na zítřejší otázky a odpovědi.Tak se mějte.Šárka.

Dobrý večer, paní Petro. Dnes nemám dotaz, jen chci popřát krásné a pohodové prožití vánočních svátků a krásný nový rok 2017. Děkuji, myslím si, že, za hodně z nás, co pro nás děláte a mnoho sil a trpělivosti do další práce. Jste skvělá, mě jste pomohla moc.
Děkuji Monika

Moc děkuji za odpověď k tématu matka mě jen peskuje.Takhle mi to ještě nikdy nikdo nevysvětlil.Ale má to logiku.Takže ještě jednou moc díky.Mějte se hezky.Lenka.

Dobrý den Petro, děkuji za Váš názor, který mě částečně překvapil. Stavíte mě do role oběti, do chudinky, která se bojí být sama, jen na základě pár řádků. A že žadoním o lásku ? Připadáte mi jako snílek, jako sluníčkářka, která brání ty, kteří podvádí a přiřadí vinu těm, kteří se snaží zachránit vztah. Ano každý člověk má rezervy, návyky, na kterých musí pracovat, ale upřímně, neměli by pracovat na tom oba ? Manžela jsem vždy podporovala, snažila se být dobrou manželkou, nikdy jsem ze sebe nedělala chudinku. To že jsem napsala, že jsem nemocná neznamená, že jsem tím obtěžovala okolí, vše jsem se snažila zvládat, jak nejlépe to šlo a dělat to tak, aby to nikdo nepoznal. To jak jsem Vám popsala milenku byly jeho slova, já sama, když jsem ji potkala, bych ji popsala jinak – nevýrazná, naivní a životem nepolíbená. Sama jsem jim nabídla, pokud jim to bude klapat a budou šťastní, ať spolu jsou, jen jsem chtěla vědět, zda má cenu s takovým mužem zůstat, jestli je šance, že se zamiluje či nikoli. Jen pro Vaši informaci to dopadlo tak, že při prvních problémech manžel odhalil, jak sladkou písničku mu zpívala a realita je jiná. Petra

Milá Petro,
to co jste napsala, je trefné. Vše jste skvěle pojmenovala a moc Vám děkuji. V podvědomí jsem si něco podobného myslela, ale vy jste to přesně napsala. A víte co? Po přečtení Vašich řádků se ve mě stalo něco zvláštního, co jsem dlouho necítila. Najednou mám v sobě pocit klidu, štěstí, radosti. Představila jsem si, že už to je a pokaždé se mi vybaví stejný obraz. Přichází můj partner domů, já a můj syn ho vítáme a stále se smějeme. Ten smích a radost se mi tam stále opakují a já zjišťuji jak dlouho jsem se od srdce neradovala. Chci se smát, radovat, užívat a milovat. Vím, že mě čeká hodně práce, ale cítím, že se ve mě opravdu něco stalo a těším se na to co přijde.
Děkuji

Dobrý den,
vaši práci oceňuji. Líbí se mi to. Rád pomáhám lidem, ale na některé vaše rady mám jiný názor. Pozorně je čtu. Došel jsem již ke třicáté stránce. Některé si zaznamenávám a jsou pro mě zdrojem poznání. Jako niť se táhne vašimi články asi toto „Ženy běžte za svým srdcem, i když tím trpí rodina“. Já již něco pamatuji. Jsem silně pozitivní člověk. Kdybych nebyl přes 20 let státním zaměstnancem, asi bych umřel na optimismus. Musím denně lidi číst. Nevěřím tomu, že ty ženy na počátku svého partnera nemilovaly, či je nepřitahoval. Podle mě ženy drtivou většinou spí s muži, které je přitahují. My to tak nemáme. Nám někdy stačí vyprázdnit své touhy. V každém vztahu po čase smyslnost vyprchá jako plyn z láhve. Žena vyletí za novou láskou, všechno rozbije. Po půl roce, maximálně do dvou let zjistí, že tomu úžasnému smrdí nohy stejně jako manželovi. Pak chce zpět. Jenže chlap s kulemi ji již nechce. Je z toho potom překvapená. Může se to nekonečně opakovat. Je lépe si najít třeba bokem milence a za výše uvedený čas třeba zjistí, že to skřípe podobně jako doma. Co tím říkám? My chlapi jsme jinak nastavení. Nám stačí, když žena nemá migrénu, pečuje o nás a o děti, postará se o domácnost. Chlap si, ale musí své ženy vážit, dát jí najevo, že je s ní rád, poděkovat za péči, pohladit.

Milá Peťo, skoro se nechce věřit, že díky tak jednoduchým nástrojům práce s vlastní myslí se dá dosáhnout takových výsledků. A to vše tak rychle, jak jsme připraveni a kolik toho máme ke zpracování. Je to nesmírně osvobozující. Ať tvoje práce přináší užitek mnoha dalším. Mockrát děkuji. Radka

Dobrý den,

jsem naprosto v úžasu nad Vašimi stránkami. Je to něco neskutečného, narazila jsem na tyto stránky náhodou a pročetla si Vaše odpovědi a musím říci, že Vaše rady jsou tak zdravé. Hledala jsem to slovo a je to opravdu slovo zdravé. To, co vede člověka nahlédnout do sebe, naučit se naslouchat své duši, být k sobě upřímný, jít si opravdu svou cestou, tzv. mít na to. Moc mě to oslovilo a musím říci, že cítím tak trochu odpověď i na svou situaci. Mým problémem je strach z neúspěchu, útěk dříve než se můžu něco od života naučit právě proto, abych se nedozvěděla něco špatného. Člověk prostě v životě musí riskovat, musí nést kůži na trh. Vím to, ale stále se bojím. Mám hrozně nízké sebevědomí a vždy jsem měla. Pocity jako na to nemám, na toho nemám, jsem hrozná, neumím to atd. Snažím se na sobě pracovat, ale vždy se objeví něco dalšího, co se mi na mě nelíbí a připadám si nedostatečná. No, stále se máme co učit a pracovat na sobě, nikdy snad není pozdě. Děkuji Vám moc za Váš přínos.

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“