Petra Jarošová – o mně

Udělala jsem téměř všechny chyby, o kterých píšu na svých stránkách, ublížila jsem mnohokrát svým partnerům a dětem, než mi konečně došlo, že cestou není čekat, až se změní oni či životní situace, ale změnit samu sebe.

Narodila jsem se v roce 1964 v Praze, kde jsem vystudovala na chemickou inženýrku. Na konci studií jsem se zamilovala do dnes nejlepšího českého horolezce Radka Jaroše, se kterým jsme se vzali a já se za ním odstěhovala do Nového Města na Moravě. O uplatnění vzdělání tehdy nebyla řeč, navíc jsem otěhotněla, takže jsme založili firmu na výrobu péřových spacáků a bund a začali podnikat (bylo těsně po revoluci); Radek současně podnikal i ve výškových pracích, tehdy obvyklé obživě horolezců.  Měla jsem spoustu předsevzetí, jak vytvořit šťastnou rodinu, ale začala jsem narážet na překážky, kterým jsem tehdy ještě nerozuměla: své sebeklamy, ochotu kopírovat cizí názory a potlačovat v sobě svoji přirozenost. To se postupně projevilo jako narůstající neshody ve vztahu. Tenkrát jsem z nich obviňovala hlavně Radka a teprve daleko později mi došlo, že vinit druhé z toho, že nejsem šťastná, není cesta, která může komukoli přinést trvalé štěstí.

Nespokojenost ve vztahu se projevila i na mém zdraví a váze, kdy tělo s nespokojenými ledvinami a srdcem zadržovalo spoustu vody. A tak jsem začala experimentovat s různými druhy stravování, diet a bylin, ale také pravidelně cvičit. Absolvovala jsem snad všechny tehdy dostupné výcviky pro cvičitelky a poctivě se učila od těch, co tehdy na tomto poli byli nejlepší. A začala se dělit s ostatními ženami o nabyté zkušenosti a fungovala jsem jako cvičitelka v té době populárního aerobiku.

Po letech mého váhání, způsobeného pocity viny z rozdělení rodiny, jsme se rozvedli a bylo to dobře. Postupně bylo stále jasnější, že můžeme být dobrými přáteli, ale jako partneři moc dobře nefungujeme. Podařilo se náš vztah vyladit tak, že si vzájemně pomáháme i přejeme štěstí, ale ani naše děti si nemyslí, že bychom měli být spolu. I kvůli nim jsem ale zůstala u vyvdaného jména Petra Jarošová.

Po našem rozchodu jsem se vrhla do práce. Pracovala jsem mnoho let pro chemickou firmu, nejdříve jako obchodník a postupně hlavně jako trenér lidí. Práce s lidmi byla od začátku velkou radostí a po několika letech bylo jasné, že se na tuto oblast chci zaměřit přímo, nejen prostřednictvím obchodu. Také se na mě stále víc lidí a zejména žen obracelo s prosbou o radu a podporu v souvislosti s partnerskými vztahy a já jsem se ubezpečila, že dokážu poskytnout účinnou pomoc ženám, které řeší komplikované životní situace.

Současně jsem pokračovala v návyku pravidelně pracovat s tělem a nadále nasávala vše moderní i starobylé a učila se porozumět, jak spolu souvisejí naše myšlenky a emoce, jak se blokády projevují v těle a kde a také, jak s nimi účinně pracovat. Už bylo zřejmé, že ideální váhy a tělesného zdraví nelze dosáhnout bez spokojené mysli. A že propojením poznání svých zranění a práce s nimi na mentální úrovni i na úrovni těla nás dokáže vést k vnitřní proměně, která se pozitivně projeví i na našem zdravotním stavu a váze.

Díky tomu vznikl tento projekt, který je vyjádřením mé hluboké důvěry v to, že nikdy není pozdě změnit svůj život. Ať už se to týká práce, kterou děláme, našich postojů k životu a k sobě samým a hlavně schopnosti současně akceptovat sebe sama i trvale na sobě pracovat.

Dnes mám dvě skvělé, již dospělé děti a úžasného, milujícího partnera. S bývalým manželem jsme v pravidelném kontaktu jako blízcí přátelé. Navzdory a vlastně i díky všem pochybením, jichž jsem se v životě dopustila, jsem si jistá, že cokoli pokaženého jde spravit a že lze nalézt cestu i z velmi prekérních situací.

Program, který ženám nabízím, je současně velmi jednoduchý k používání a současně hluboký. Využívá prastarých znalostí fyzických cviků a pozic, které přirozeně detoxikují nevhodným jídlem i emocemi zasažené a oslabené orgány a posilují je. Současně obsahuje sérii cvičení, která posílí hlavní svalové skupiny a formuje tělo. A s uvolněním a protažením oblastí, které mají tendenci ke zkracování a zadržování emočních blokád, dochází k postupné úlevě fyzické i psychické.

Tím se osvobodí přirozená intuitivní moudrost těla vědět, co mu prospívá a mít na to chuť, na rozdíl od blokád, která nás nutí tělu jídlem ubližovat. Současně uvolněné tělo a pravidelný návyk s ním pracovat usnadní a urychlí práci na mentální úrovni.

„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“